Rüyada Sıkacak Alet Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sıkacak Alet Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 15.09.2021 21:00:35

Rüyada Sıkacak alet görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sıkacak alet görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sıkacak alet görmek ne anlama gelir? Rüyada Sıkacak alet görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sıkacak alet görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sıkacak alet görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sıkacak alet görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Mal ya da faydalı şeylerin meydana gelmesine, dünyalığa, hidayete, ilme, süt emziren kadına, hapisteki kimsenin kurtulmasına, servet yapmak isteyen kimse için bunu gerçekleştirmeye ve diğer hayırlara, Sıkacak alet bazen okula, tekkeye, hamama, cins"" münaasebete delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Sıkmak.)

Rüyada görülen sıkacak alet, eğer şeker kamışını sıkmak içinse, dünyalığa ve dünyanin kendisine yönelmesine delalet eder. Çünkü dünyada renkleri çesitli yiyecek, içecek ve iskence gibi insana azab edilecek durumlar vardır. Bazan sıkacak aleti görmek, bir şeyi gömmeye, mal ve faydali şeylerin meydana çıkmasına ve azabının inmesine yahut hapiste bulunan kimselerin rahatlığı için dağıtmalarına ve sıkıntıdan kurtulmalarına delalet eder.


Bazan sıkacak alet. hamama delalet eder. Çünkü hamamda ateş, sıcaklık, su ve çok insan vardır. Sıkacak aleti görmek, okula da delalet eder. Çünkü okul hoca ve talebenin toplandigi bir yerdir. Bu alet tekkeye de delalet eder.

Çünkü orada halvete çekilmis bir takım insanlar vardir. Halvette bulunan kimselerin halvetten çıkması ise ahlak ve tabiatlarinda bulunan kötü seylerin kendilerinden gitmesinden sonra olur. Zeytin sıkacak aleti görmek, sapıklar için hidayete ve talebe için de ilme delalet eder.

Kandillerde yakmak için acı zeytinyagi çıkarılan sıkacak aletin tabiri de böyledir. Sıkacak aleti, hayra da delalet eder. Sıkacak alet süt emziren bir kadındır. Çocuk ise, sıkılmış olan şeydir. Bir kimsenin rüyada bir şehirde olacak ucuzluğa, sıkacak aletlerin yıkılması ise, o şehirde meydana gelecek kıtlık ve ahaliliğe ve süt emziren kadının ölmesine delalet eder. Her sıkılan şey hapisin kurtulmasina, cinsi münasebette bulunmaya ve servet yapmak isteyen kimse için de mala delalet eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER