Rüyada Şiir Söylemek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Şiir Söylemek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 15.09.2021 21:10:35

Rüyada Şiir söylemek görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Şiir söylemek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Şiir söylemek görmek ne anlama gelir? Rüyada Şiir söylemek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Şiir söylemek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Şiir söylemek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Şiir söylemek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Şiirin tabirinde yorumcular bir çok görüsler ileri sürmüşlerdir. Rüyada görülen şiirde hikmet ve mana ve ona benzer şeyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya delalet eder. Bazı yorumcuların söylediklerine göre, rüyada şiir söylemek veya işitmek, hikmete işarettir. Eğer görülen ve okunan şiirde hikmet ve nasihat gibi seyler yoksa, yalana delalet eder. Kirmani ye göre; rüyada siir söylediğini görmek, eger bu şiiri gazel tarzinda ise iztiraba, eger yukarida söyledigimiz gibi vaaz ve nasihatten ibaret ise, kendi manasinda nasihate, eger hiciv ise yalan söze, günah kazanmaya delalet eder. Rüyada siir okumak veya yazmak çok çalistiğınıza, fakat maceraci bir ruhunuz oldugu için, çalışmanızın meyvesini alamadığınıza delalet eder.

Rüyada sevgiliniz veya bir dostunuz için şiir yazdığınızı görmek, çalışkan fakat macerayı çok seven bir kimse olduğunuzu, bir şiir kitabı okuduğu nuzu görmek, işlerinizi olanlı bir şekilde yaptığınız takdirde, başarılarınızın artacağını gösterir

Şiir okumak: Rüyasında şiir okuduğunu gören kimse, yalan yere şahitlik yapar. Bazen de bu rüya, kötü söz söylemeye de yorulur.

Şiir yazmak: Rüyasında şiir yazmak, günah kazanmaya ve yalan söze işaret eder.


Kitaplardan şiir okumak: İşlerinizi plânlı bir şekilde tanzim ettiğiniz takdirde muvaffakiyetlerinizin artacağına işarettir.

Rüyada şiir yazmak: Çalışkan, fakat maceraperest bir küpse olduğunuza işaret sayılır.

Rüyada Şiir Söylemek Okumak; Şiirin tabirinde yorumcular bir çok görüşler ileri sürmüşlerdir. Rüyada görülen şiirde hikmet ve mânâ ve ona benzer şeyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya delâlet eder. Bazı yorumcuların söylediklerine göre, rüyada şiir söylemek veya işitmek, hikmete işarettir. Eğer görülen ve okunan şiirde hikmet ve nasihat gibi şeyler yoksa, yalana delâlet eder.

Rüyada şair görmek, çoğunlukla sözlerini düzensiz olarak söyleyen, sözlerini bir yere toplamaya çalışan, hiç bir yasağa uymayan, davasında yalancı bir kimse olarak yorumlanır. Rüyasında böyle bir şairle dostluk kuran kimse, hakiki hayatında dürüst bir iş adamı, sözüne inanılan bir kimse olarak tanımlanır. Rüyada bir şairin şiir okuduğunu görmek, iyi bir kimse ile tanışarak onunla bir ortaklık kuracağınıza ve bu ortaklıktan çok faydalanacağınıza da işaret sayılır. Rüyada şair görmek, kötülüğü emredip iyilikten sakındıran kötü bir insana delalet eder. Bu rüya, insanlara iyi göründüğü halde kendisi kötü ve fasid bir kimseye işaret eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER