Rüyada Sıfır Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sıfır Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 15.09.2021 21:15:34

Rüyada Sıfır görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sıfır görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sıfır görmek ne anlama gelir? Rüyada Sıfır görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sıfır görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sıfır görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sıfır görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada sıfır sayısı, beklenilen, istenilen şeyin olmayacağına ve hayatın aynı şekilde süreceğine işaret eder.

Rüyada sıfır tüm sayılar içinde ruhlar alemiyle bağlantılı tek sayıdır ve eski Hint uygarlıklarına göre kainatın rahmini temsil eder. Aslında sıfır hem “hiç bir şey” hem de “yokluk” ve henüz var olmayanların temsilcisidir. Aynı zamanda atomun ve sonsuzluk döngüsünün simgesidir.

Bir sayı olarak kabul edilmeyen sıfır rüyada görüldüğünde bir oluşumdan hemen öncesini ve kişi için bir arife dönemini temsil eder. Rüyada 1 her zaman ilk insanın (Adem) 2 ise ikinci insanın (Havva) simgesidir. Bu yüzden 1 sayısının öncesindeki sıfır aslında bir oluşumdan hemen öncesini bazen de bir bebeğin ana rahmine düşmesinden hemen öncesini temsil eder. Fakat bu oluşum her zaman bir insan hayatı ile ilgili değildir. Bazen rüyada görülen sıfır ilham ya da bir fikirden öncesini ya da bir şirketin kurum aşamasından öncesini temsil edebilir. Kısacası, sıfır sonsuz potansiyelin yöneticisidir ve bize “şu anda bir şey yok fakat yarın her şey olabilir ” mesajı veren sayıdır.


Sıfır aynı zamanda rüya sahibinin hayatında yapacağı çok önemli bir başlangıcın hemen öncesinde görülebilir. Bu büyük başlangıç aslında kişi için bir milat devridir. Bazen sıfır fırtına öncesi sessizliktir ve sessiz ve sakin bir sayı olmasına rağmen yarın çok büyük gelişmeler olacağından haber verebilir. Sıfırı rüyasında gören kişi elinde avucunda hiçbir şey olmamasına da aldanmamalıdır. Çünkü bu rüya bazen kişinin kendini parasız ya da hiçbir şeye sahip olmadığını sandığı zamanlarda görülebilir. Fakat sadece bugünü yansıtır ve yarın nereden ne geleceği asla belli olmaz.

Rüyada görülen sıfır aynı zamanda yorgunluk, bitik olmak ve enerjisiz hissetmeye delalettir. Bazıları için parasızlık ya da başarısızlıktır. Kısacası bu sayı hiçbir şeye sahip olamamak ve boşluğun simgesidir. Fakat asla unutmamak gerekir ki ona en yakın sayı tüm sayıların babası 1’dir ve bu sayı hayatımızda yapabileceğimiz büyük başlangıçların temsilcisidir. Sıfır çok güçsüz ve etkisiz bir sayı olmasına rağmen birin enerjisiyle elde avuçta hiçbir şey olmamasına rağmen her an her şeyin olabileceğini ve insan zihninin sonsuz yaratıcılığını bize hatırlatır. Aslında sıfır tıpkı temsil ettiği ana rahmi gibi bir başarıya ulaşmak için mevcut potansiyelin bulunduğunu fakat bu potansiyelin başarıya dönüşmesi için ilk dokunuşun ya da ilk hamlenin yapılması gerektiğini bize hatırlatır.

Numeroloji insan hayatını 1-12 arası değerlendirir. Tıpkı bir duvar saati gibi 1 ile başlayan çark 12 de son bulur. Bu yüzden 0 her zaman ruhlar alemi, doğum öncesi ve ana rahminin simgesidir. 13 sayısının uğursuz sayı olarak görülmesinin sebebi ise yaşam sonrası ruhlar alemini temsil etmesidir. Esasında numerolojide 0 ve 13 ruhlar alemi sayıları olmalarından dolayı birbirlerine benzerlerdir. Fakat 13 daha karanlık ve yaşam sonrası yeraltı alemini temsil ederken sıfır daha umut doludur ve bir başlangıcın hemen öncesindeki enerjiyi temsil eder.

Bir arzusu ya da dileği olan kişi için rüyada sıfırı görmek kötü haber olabilir. Çünkü rüyada sıfır hiçbir şey almak ve elleri boş dönmenin de temsilcisi olabilir. Rüyada sıfırı gören kişi ertesi gün banka hesabında hiç para olmadığını görebilir ya da beklediği bir parayı alamayacağını anlayabilir. Bir yere başvuran bir kişi ise rüyasında sıfır görmüş ise reddedilme olasılığı vardır. Kısacası, rüyada sıfır hiçbir şey almadan  ile geri dönmektir. Bu rüya bazen paranın ya da kaynakların bitip tükenmesi anlamına da gelebilir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER