Rüyada Şeytanla Konuşmak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Şeytanla Konuşmak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 15.09.2021 21:40:31

Rüyada Şeytanla Konuşmak görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Şeytanla Konuşmak görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Şeytanla Konuşmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Şeytanla Konuşmak görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Şeytanla Konuşmak görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Şeytanla Konuşmak görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Şeytanla Konuşmak görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada seytanla konusmak veya onu görmek, düsmanlarinizin aleyhinizde çalistiklarina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen seytan, hilekar, haris, lakald, din ve dünyaca düsmanidir. Bazen.seytani gören kimse, münafik yahut da kiskanç olur. Bazen de seytan görmek, çoluk çocuga isarettir. Seytani görmek ferahlik, yalan ve sehvete de isarettir.

Bir kimse rüyada seytanin kendisini düsürüp aklim gidererek sarali yaptigini görse, o kimse faiz yer. Eger seytanin kedisine dokundugunu görse, o kimsenin allesine iftira eden ve yoldan çikarmaya çalisan bir düsmana isarettir. Eger rüyayi gören hasta veya mahzun ise, onun iyilesmesine ve servete erismesine isarettir.

Bir kimse kendisini seytanla gizli konustugunu görse, o kimse düsmanlarindan birisiyle gizlice konusur ve salih kisilerin kahir ve helakinda onlara yardimda bulunur. Eger seytanin kendisine birsey ögrettigini görse, o kimse düzme ve yalan bir söz söyler veya insanlara hile yapar. Seytanin kendi üzerine indigini gören kimse, iftira, yalan ve günah olan bir is yapar. Rüyada seytanlara reislik ettigim ve seytanlarin da ona itaat ettiklerini gören kimse, reislige, serefe, heybet ve söhrete nail olur ve düsmanlarim kahreder.

Seytanlari baglayip ve onlari hapsettigini gören kimse, yardim, kuvvet ve söhrete nail olur.Rüyada seytanin kendisini azdirip yoldan çikarip, dehset ve hayrette biraktigini gören kimsenin, malina zarar ve ziyan erisir.


Bir kimse seytanin elbiselerini soydugunu görse, o kimseye islerinde düsmani galebe çalar veya onu vesvese ve fitneye düsürür yahut o kimse memuriyetten ayrilir. Rüyada seytana bugz ve adavet ettigini gören kimsenin, Allah a itaat eden sadik bir mü min olduguna ve dindeki kuvvetine isarettir.

Rüyada seytani ferah ve neseli gören kimsenin, nefsanî arzulanyie mesgul olduguna isarettir. Rüyada görülen seytan zayif bir düsmandir. Rüyada seytani düsman kabul ettigini gören kimsenin, mütedeyyin olduguna ve Allah (C.C.) in emirlerine itaat ettigine isarettir.Bazen de seytanlar, bina sahiplerine ve dalgiç gibi suya dalmaya, casuslara ve söz çalanlara isarettir. Bazen de seytani görmek, kisinin arkasindan ayibim söylemege göz ve kasla isaret ederek onu asagilamaya isarettir.

Rüyada kendisinin seytan oldugunu gören kimse, insanlar ile eglenir ve onlara eziyette bulunur veya yer altinda olan su yolu ve lagimlari düzene koyar. Seytan rüyasi, unutkanliga isarettir. Rüyada seytani görmek, bid at sahibi bir alime, namazi terk etmege, yalana, hirsizliga, günah kazanmaya ve uzun ömüre isarettir.

Bir kimse kendisini rüyada seytan olmus görse, o kimse daima seytanin elinde olur, ya da Allah in (C.C.) rahmetinden uzak olarak yasar. Yahut nesil ve mal ile riziklanir. Seytani öldürdügünü gören kimse, hilekar ve hilebaz insanlara hile yapar. Bu rüyayi gören salih ve iffetli kimse ise Allah in emrinden ümidini keser ve me yus olur.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER