Rüyada Şefaat Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Şefaat Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 17.09.2021 21:45:21

Rüyada Sefaat görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sefaat görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sefaat görmek ne anlama gelir? Rüyada Sefaat görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sefaat görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sefaat görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sefaat görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada şefaat edilmek, günahlarınızdan dolayı isteklerinizin yerine getirilmesinin ancak tövbe ve istiğfar etmenizle mümkün olduğuna işarettir. Bir başka rivayete görede: Rüyada tavassut etmek, izzet ve şerefe işarettir.

Bazı tabirciler, aldatmaya, bazıları da, kendi çalışması karşılığında olmayarak bir iyilik ve zenginliğe nail olmaya işarettir, dediler.


Bir kimse rüyada kiyamet gününü ve halkın peygamberlerin huzuruna gelip onlardan sefaat talep ettiklerini, peygamberlerin de sefaat etmedigini görse, bu rüyanin tabiri islerin durgunluguna, kendi kavmının ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda gayret sarfedilmesine işarettir. Kiyamet gününde komsunun sefaati muteberdir.

Bundan dolayı bir kimse rüyasında kıyamet gününde kendisi hakkında komşusunun şefaat ettiğini görse, tabiri rüya sahibinin komsusundan menfaat ve fayda göreceğine, arkadaşlanndan birisi vasıtasıyla rahata kavusacağına veya ihtiyaçli ve kötü zamanında bildiği ve tanıdığı bir kimse tarafindan yararlılık gösterileceğine işarettir.

Çocuğunun kendisi için şefaat ettiğini gören kimsenin, onunla menfaatlenmesine veya onun tarafindan kendisine bir faide gelmesine işarettir. Başkası hakkında şefaat etmesinin tabiri de böyledir. Kur an i Azimüssan in kendisine şefaat ettiğini görse, ilimden faydalanır ve yüksek mertebeye nail olur.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR