Rüyada Şefaat etmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Şefaat etmek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 8.09.2021 20:35:47

Rüyada Şefaat etmek görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Şefaat etmek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Şefaat etmek görmek ne anlama gelir? Rüyada Şefaat etmek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Şefaat etmek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Şefaat etmek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Şefaat etmek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Kıyamet günü insanların şefaat isteğinin Peygamlerlerce (a.s.) yerine getirilmediğini görmek işlerin durgunluğuna; Konşusunun kendisine şefaat ettğini görmek, ondan yahut bir yakınından menfaat ve fayda görmeye, Evladın şefaati ondan görülecek hayra, Kurr an ın şefaat etmesi ilme ve yüksek mertebeye delalet eder.

Rüyada birisine şefaat ettiğini görmek, mürüvvetin ve ahlâkın ziyadeliğine işâret eder. Rüyada her hangi bir kimseye şefaat ettiğini görmek, ecir ve sevaba ve mertebenin yüksekliğine işârettir. Rüyada şefaat edildiğini görmek, izzet ve şerefe işârettir.

Rüyada başka bir kimsenin kendisine şefaat ettiğini görmek, şefaat edenden şefaat olunanın hayır ve menfaat göreceğine işâret eder. Rüyada Peygamber Efendimiz’in (s.a.s.) şefaat ettiğini görmek, durumların düzeleceğine, itibar ve şerefin artacağına işâret eder. Rüyada peygamberlerden birisinin kendisine şefaat ettiğini görmek, ulüvv-i kadre ve âhiret saâdetine işârettir. Rüyada Kur’ân-ı Kerim’in kendisine şefaat ettiğini görmek, ilim vesilesiyle çok faydalanmaya ve yüksek makamlara ulaşmaya işârettir.


Rüyada komşusunun kendisi hakkında şefaat ettiğini görmek, komşusundan bir fayda göreceğine ve rahata kavuşacağına işârettir.

Rüyada sefaat edilmek, günahlarinizdan dolayi isteklerinizin yerine getirilmesinin ancak tövbe ve istigfar etmenizle mümkün olduguna isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada tavassut etmek, izzet ve serefe isarettir. Bazi tabirciler, aldatmaya, bazilari da, kendi çalismasi karsiliginda olmayarak bir iyilik ve zenginlige nail olmaya isarettir, dediler. Bir kimse rüyada kiyamet gününü ve halkin peygamberlerin huzuruna gelip onlardan sefaat talep ettiklerini, peygamberlerin de sefaat etmedigini görse, bu rüyanin tabiri islerin durgunluguna, kendi kavminin ihtiyaçlarinin giderilmesi hususunda gayret sarfedilmesine isarettir. Kiyamet gününde komsunun sefaati muteberdir. Bundan dolayi bir kimse rilyasinda kiyamet gününde kendisi hakkinda komsusunun sefaat ettigini görse, tabiri rüya sahibinin komsusundan menfaat ve fayda görecegine, arkadaslanndan birisi vasitasiyla rahata kavusacagma veya ihtiyaçli ve kötü zamaninda bildigi ve tanidigi bir kimse tarafindan yararlilik gösterilecegine isarettir. Çocugunun kendisi için sefaat ettigini gören kimsenin, onunla menfaatlenmesine veya onun tarafindan kendisine bir faide gelmesine isarettir. Baskasi hakkinda sefaat etmesinin tabiri de böyledir. Kur'an-i Azimüssan'in kendisine sefaat ettigini görse, ilimden faydalanir ve yüksek mertebeye nail olur

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER