Rüyada Sebil Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sebil Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 18.09.2021 23:00:16

Rüyada Sebıl görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sebıl görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sebıl görmek ne anlama gelir? Rüyada Sebıl görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sebıl görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sebıl görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sebıl görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada sebil görmek, dört sekilde tabir olunur: Halka yardim eden bir kimse, zengin bir adam, toplu mal, herkesin bilgisinden faydalandigi kimse. Kirmani ye göre bir sebil yaptirmaya vasita olan kimse hayir ve iyilik yapar.

Bir sebili yıktığını veya bir tarafını bozdugunu gören, ser ve fesatla uğrasır. Bir sebili Badana ettiğini gören, hayır, isleri ile halk arasında ün yapar.

Bir sebilin genişlediğini görmek, bir alimin bilgisinin artacağına, malinin ve halka yardiminin fazlalasacagina delalet eder. Abdulgani Nablusi ye göre; yolcuların ve gelen geçenin susuzluklarını gidermeleri için yapılan bir sebili görmek, sadaka, ve hayır ve iyilik ve cömertlikle yorumlanır.


Bir sebil yaptığını gören, halka faydalı olacak bir vakıf kurar. Bir sebilden su içtiğini gören, herkesin faydalanmasını gözeten ve ona göre hayrat yapan bir kimseden faydalanır. Bir sebili çok iyi sekilde yeni yapılmış görmek, o yerde feyiz ve bereketin olduguna; harap ve yikik görmek veya su bulunmadigini görmek, o yerde hayir, bereket ve iyiligin bulunmadigina delalet eder. Rüyada kendisinin bir sebilde hizmet ettigini ve gelen geçene su dagittigini görmek, halkin dünya ve ahiret islerinde onlara yardimci olduguna isarettir.

Bir sebilde halka bulanik su dagitildigini görmek, hayir etmek maksadi ile haram mal dagitildigina, berrak ve temiz su dagittigini görmek ise helal mal dagitildigina delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sebil, faydalı insana, zengin adama, toplu mala veya halkin kendisinin bilgisinden istifade ettigi zata işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR