Rüyada Savunmak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Savunmak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 18.09.2021 23:50:09

Rüyada Savunmak görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Savunmak görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Savunmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Savunmak görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Savunmak görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Savunmak görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Savunmak görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Savunmak da hücum gibidir. Bunun yorumu hücum tabirinin aksidir. Yani hücumda galip, bunda magluptur. Bunda yenilen, hücumda üstün gelendir. Rüyada kendisini savunmak için elinde silah ve alet olduğunu ve düşmanının elindeki savunma aletinin daha düşük olduğunu görmek iyidir ve hayırlıdır.

Rüyada savunmak psikolojik olarak değerlendirildiğinde; kişinin karşı karşıya kaldığı haksız durumlara, iftiralara veya bir hak söz konusu olduğunda kendisini ve savunduğu kişileri korumaya geçeceğini gösterir. Bu tür bir rüyayı gören kişi malı ve canı ile ilgili bir tehdit unsuruna maruz kaldığını veya kalacağını ya da her ne yaparsa yapsın haklı olduğunu düşünüyor ve de eleştirilerden hoşlanmıyordur.
 

Rüyada savunmak kişinin adilane karakteri ile ilgilidir. Rüyada kendisinin veya birisinin haklarını savunmak; vicdanı, mantığı ve sağduyusu ile olaylara müdahale edebilme yeteneğini gösterir. Ayrıca rüya gören kişinin, aktif ve doğrucu karakterine yorumlanabileceği gibi olumsuz şekilde yaptığı hatalara sebep olabileceğini de gösterebilir.


Rüyada Mağdur Kişiyi Savunmak; Rüyasında hakkı yenilen, mağdur edilen bir kişiyi savunduğunu görmek; kişinin izzetine, adaletli kişiliğine, vicdan sahibi biri olduğuna ve de insanlar arasında uzlaştırıcı bir denge unsuru olduğuna tabir edilir. Gerçekte böyle bir durum ile karşılaşacağı muhtemel insanın o kişiye karşı savunucu olacağı ihsan ve kudretini göstereceği şeklinde açıklanır.

Rüyada Suçlu Bir Kişiyi Savunmak; Rüyada suçlu olduğunu bildiği halde o kişinin savunuculuğunu yapmak gerçek hayatta olduğu gibi kişinin suçunu örtbas etmek ve de suça iştigal etmek ile yorumlanır. Bazen de bu rüya gizli saklı işlerin, sırların ortaya döküleceği ve rüya gören kimsenin zor durumda kalarak gözden düşeceğine yorumlanır.

Rüyada Kendi Bölgesini Savunmak; Rüyasında bir savaş veya saldırı durumunda olduğunu görerek kendi bölgesini, evini, ailesini savunduğunu gören ve düşmanlarını uzaklaştıran kişi için hayatta başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Rüyada kendi bölgesini savunurken yaralanan, ölen kişi; dış güçler tarafından maddi manevi zarara uğrar.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR