Rüyada Satın Almak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Satın Almak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 19.09.2021 00:15:07

Rüyada Satın almak görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Satın almak görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Satın almak görmek ne anlama gelir? Rüyada Satın almak görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Satın almak görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Satın almak görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Satın almak görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Alınan şey hayırlı ise başarı ve bolluktur. Aksi ise sorunlara işaret eder. Zengin, hasta ve imamlar için bu rüya hayır degildir. Satmak ve satılmak, satılan şeyin degişmesiyle tabiri de değisir. Satıcı için her zaman şer olan sey, satılan kimse için hayırdır.

Satici için hayır olan şey de, satılan kimse için şerdir. Bazıları da satmak, mülkün gitmesine, satıcı müşteriye, müşteri de satıcıya işarettir, dediler. Satmak, satılan şey üzerine tercihtir. Bundan dolayı bir kimse dünyaya işaret eder bir şeyi satsa, ahireti dünyaya tercih eder. Böyle olmazsa satılan şeyin kıymet ve parası miktarınca hali değisir.

Rüyada hür adamın satıldığını görmesi, Hz. Yusuf (A.S.) in kissasina göre devlet ve hayırlı akibete işarettir. Rüyada satmak, sattığı şeyden kurtulmaya, almak ise aldığı şeye rağbet etmeye işarettir. Bir kimse kötü bir sey satıp yerine iyi bir şey alsa, eger harpte ise şehit olarak ölür. İyi bir şeyi satıp, yerine kötü bir şey alsa, Allah a sığınırız, akibetinin fena olmasına (sui hatimeye) işarettir. Bazen de dünyayı ahirete, hür insani köleye veya masiyeti itaata tercihe eder.

Rüyada satın almak, rakipsiz hale geleceğine, çok rahat edeceği bir döneme gireceğine, erkek çocuğu olacağına, işinde üzerinde çalıştığı bir projede olabildiğince aşama kaydedeceğine, ailesi ve iş yaptığı kişiler ile iyi geçineceğine, rahat edeceğine, güzel bir hayatı olacağına inanılmaktadır.

Rüya tabirleri kitabına göre rüyayı gören kimsenin hayatının hareketleneceğine ve sürpriz gelişmelere gebe olacağına, hane içinde yaşanan tartışmaların sona ereceğine, başına çok güzel olaylar geleceğine, kendisi için hayırlı olacak gelişmeler yaşanacağına, her attığı adımı paraya çevireceğine, zaferler elde edeceğine yorulur.

Rüyada altın satın aldığını görmek uzak bir yerde oturan çok sevdiği bir kişiye kavuşacağına, büyük sevinçler ve mutluluklar yaşanacağına, yarınların kendisine mutluluk ve neşe getireceğine inanacağına inanılır.

Rüyada arazi satın aldığını görmek büyük bir başarının elde edileceğine, attığı her adım ile adından daha çok söz ettireceğine, mutsuzluğundan, huzursuzluğundan ve karamsarlığından kurtulacağına inanılır.

Rüyada armut satın aldığını görmek işlerinin yolunda gideceğine, çok büyük kazançlar elde edileceğine, atılan adımlar sayesinde çok kazançlı işlere girileceğine, aile hayatında çok hayırlı ve güzel gelişmeler yaşanacağına, sorunlarını çözeceğine, kafasını tamamen rahatlattıktan sonra daha başka işlere gireceğine ve yüklü servete sahip olacağına delalet etmektedir.

Rüyada arsa satın aldığını görmek eşi ile ağız tadını, muhabbeti, uyumu, anlayışı, karşılıklı duygu ve düşünceleri yakalayacağına, büyük işlere girerek hayal ettiği her şeye kavuşacağına, yarınlarının kendisi için mutlulukla, başarıyla geleceğine yorulur. Rüyada aşure satın aldığını görmek bir tanıdık vasıtası ile hayırlı bir iş kapısının açılacağına, ilerleyeceğine, yeni iş yerleri açacak ya da işini büyütecek güce kavuşacağına, zenginliğe kavuşacağına delalettir.

Rüyada at satın almak görmek hem ruhsal hem parasal olarak çok iyi olunacağına, çok daha iyi bir hayata sahip olacağına, iyi haberler alınacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada ayakkabı satın almak görmek ailesi yesin diye ekmeksiz kalmayı göze alacağına, manevi açıdan kendisini daha güçlü ve daha azimli hissedeceğine ve iş yerinde bir aile ortamı kuracağına, yeni edineceği bir hobinin kafasını toplamasına yardımcı olacağına alamet ettiği söylenir.

Rüyada bakır satın aldığını görmek ticarette yaşanacak başarıya ve hayırlı kazanca, uzun zamandır hiç olmadığı kadar mutlu ve rahat olacağına, uzlaşmacı yaklaşımını her zaman koruyacağına inanılmaktadır.

Rüyada balık satın almak görmek uzun bir zaman boyunca uğursuzluklar ve şanssızlıklar ile hiç karşılaşmayacağına, kısa süre içinde yüzünü güldürecek büyük atılımlar gerçekleştireceğine, kendisine uygun hayırlı bir kısmet bulacağına alamet ettiği söylenir. Rüyada bardak satın almak görmek ayrılanların kavuşacağına, illet bir hastalık ya da altından kalkılmayacak bir sorun yaşamayacağına, hiçkimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği bazı işlere gireceğine alamet eder.

Rüyada börek satın almak görmek güzel bir yola çıkılacağına, sıkıntılarından kısa süre içinde kurtulacağına, yaşadığı maddi ve manevi sorunların çözüleceğine, sevdiği ve değer verdiği insanlardan birisi sayesinde çok büyük bir yardım göreceğine yorulmaktadır.


Rüyada bulgur satın aldığını görmek kapanan kapıların açılacağına, ayrı düşmüşlerin kavuşacağına, hasret çekenlerin birleşeceğine, çok büyük kazançlar elde edileceğine, atılan adımlar sayesinde çok kazançlı işlere girileceğine, aile hayatında çok hayırlı ve güzel gelişmeler yaşanacağına, üzüntülü geçen günlerin çok yakın zaman içinde sona ereceğine yorulur.

Rüyada çanta satın aldığını görmek kazanılan ekmeğin muhtaç insanlarla paylaşılacağına, yeni bir şehre ya da ülkeye taşınacağına, güzel olaylarla karşılaşılacağına alamet etmektedir.

Rüyada cep telefonu satın aldığını görmek iş sahibi olunacağına, çeşitli güzel olaylara vesile olacak adımlar atılacağına, hayırlı ve dürüst bir kişi ile evlilik yoluna girileceğine, iş hayatını çok düzgün bir şekilde ilerleteceğine, iyilik ve güzellik getirecek işlere girileceğine işaret ettiği söylenir.

Rüyada cüzdan satın almak görmek yıpranan sinirlerin çıkılacak olan bir tatil sayesinde düzeleceğine ve alınacak bir hediyeyle birlikte kırgınlıkların unutulacağına, yaşamın kolay hale geleceğine, gerginliğin biteceğine, başarıya giden yolların açılacağına, üzerindeki ağır yüklerin biraz olsun hafifleyeceğine delalet eder.

Rüyada daire satın almak görmek uzun yıllardan beri hayal ettiği her şeye yakın bir zaman içinde herhangi bir zorluk çekmeden kavuşacağına, rızkın kesilmeyeceğine, hayal ettiği işe ve hayata kavuşacağına işaret eder.

Rüyada domates satın almak görmek sevdiği bir kişi ile çok farklı ve güzel bir çalışmaya imza atacağına, kendisi ile gurur duyacağı önemli ve büyük işlere imza atacağına, başarılarının ve mutluluğunun da daim olacağına işaret eder.

Rüyada dükkan satın aldığını görmek esenliğe ve ferahlığa kavuşacağına, sıkıntıların ve sorunların son bulacağına, yöneticilerinden ya da ortaklarından takdir göreceğine tabir olunur.

Rüyada güneş gözlüğü satın aldığını görmek istediği evde oturacağına, yardıma muhtaç insanlara yardım etmek için gelirinin bir kısmını harcayacağına, yeni bir aşka yelken açacağına işaret eder.

Rüyada içki satın aldığını görmek sırtının yere gelmeyeceğine, iş için verilen emeklerin boşa gitmeyeceğine, attığı adımların geleceğini şekillendireceğine alamettir.

Rüyada inek satın aldığını görmek iş dünyasında rakiplerini zekâsı ve yeteneği ile egale etmesi sayesinde önünün açılacağına, özgüveninde artış yaşanacağına, kötü günlerinde yanındaki kimselerin kendisine destek vereceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüyada kabak satın aldığını görmek sıkıntılarının yakın bir zaman içinde ortadan kalkacağına, hayata daha sıkı tutunacağına, tövbelerin amacına ulaşacağına işaret eder.

Rüyada kahve satın almak görmek endişelerinin ve sıkıntılarının son bulacağına, eş, dost ve akrabaların yardımları sayesinde çok iyi bir mevkiye terfi alınacağına, şanssızlık ve kısmetsizlik yaşamayacağına alamet eder.

Rüyada kalem satın almak görmek uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı ancak daha sonra askıya almak zorunda kaldığı bir işte büyük bir başarı kazanacağına, işinin gücünün rast gideceğine, gerek işinden gerekse ailesinden yana çok şanslı olacağına inanılır.

Rüyada kamyon satın aldığını görmek kardeşlerle büyük bir işe girileceğine, hayırlı bir kısmetle tanışılacağına, sorun yaşanılan kişiler ile fikir ve gönül birliği yaparak kendisini bertaraf etmek için uğraşacağına, rakiplerine her konuda fark atacağına işaret eder.

Rüyada kapı satın aldığını görmek yakın bir zaman içinde mal mülk sahibi olacağına, yavaş yavaş toparlanarak, maddi yükümlülüklerinden kurtulmaya başlayacağına, seven, mutlu ve huzurlu biri olacağına alamettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR