Rüyada Sarı Arı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Sarı Arı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 20.09.2021 19:25:00

Rüyada Sarı arı görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Sarı arı görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Sarı arı görmek ne anlama gelir? Rüyada Sarı arı görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Sarı arı görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Sarı arı görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Sarı arı görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada görülen sarı arı, harp edici bir düsman. Bazan sarı arı, mimar ve mühendise, yol kesiciye, kazancı haram olan kimseye, degisik usulle çalgi çalmaya delalet eder. Bazan onu görmek zehirli seyleri yemeye ve içmeye delalet eder Rüyada sarı arıyı görmek, kavga ve mücadele eden, küfreden, korkunç, harpte sebatli ve akilsiz bir adamdir.

Bir kimse rüyada bir köye veya bir şehire ya da bir mahalleye sarı arıların girdiğini görse, o köy veya o şehire heybetli, pratik ve secaatli askerlerin girmesine ve açikça halk ile muharebe etmelerine delalet eder.

Bazıları da sarı arı, kovucu kan döken kimselere, bazıları ise arıların hepsi hayra delildir, bir kısım tabirciler, arılar merhametsiz ve sefkatsiz kimselerdir, dediler. Sarı arı kötü bir kimsedir. Sarı arının sokması, rezil kimselerin sözü ile halka eziyet vermektir, dediler.

Bir kimse rüyada bir takım sarı arılarla ugrastigini görse, kıymeti olmayan alçak, asilsiz ve halkin sefilleri ile ugraşır.

Arı İslam alimlerine göre, bereket, bolluk, mülk, deva ve iyiliğe işaret eder. Yani rüyasında arı görenlerin hikmetlerini iyiye yorumlamak mümkündür. Rüyada arılar görmenin fazileti, bolluk gelecek iş yapmaya, helal yoldan mülk edinmeye işaret eder.

Rüya sahibinin ya da yakın akrabalarının hastalıkları varsa, Allah'ın izniyle şifa bulacağı durumuna işaret eder. Rüyada arılara zarar verilmediği müddetçe iyilik ve güzellikle karşılaşılır.

Rüyada Arının Soktuğunu Görmek; Rüyada arı tarafından sokulduğunu görmek, kişinin yaptığı hatadan döneceği, doğru yola gireceği şeklinde yorumlanmıştır. Özellikle İslam dininde arılara özel değer verili. Bu yüzden arıların ısırması bile hayra işaret eder. Arı ısırmasının manası, beladan kurtulmak, sıkıntıdan Allah'ın izniyle sıyrılmak biçiminde yorumlanır. Arı ısırması, en güzel şekliye böyle tabir edilmiştir.


Rüyada Arıları Öldürmek; Rüyada arı görmek nasıl ki hayra işaretse, arıları öldürmek de bir o kadar şerre delalet etmektedir. Rüya sahibi arıları öldürdüğünü görürse, tüm işlerinin ter gideceği şekliyle yorumlanır. Rüya sahibinin hemen tövbe kapısına sığınması söylenir. Rüyada arılara zarar bile vermek, gelen şansların kaybedilmesi, şifanın ellerinin tersiyle itilmesi manasına gelir. Kişinin korkularının çoğalacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Bal Arısı Görmek; Rüyada bal arılarının manası şifa görmek anlamında tabir edilmiştir. Bal arısı gören kişinin, şifayı derdest ettiği söylenir. Hakikate bir adım daha yakın olduğunu, şifasının psikolojik yoldan gelebileceği söylenir. Rüyada eşek arısı görmek derecesi yüksek işlere nail olmayı ifade eder. Rüya sahibinin kendi çabasıyla hak ettiği yerlere muhakkak geleceğine, bundan korkmaması gerektiğine tabir edilir.

Rüyada Arıcı Olduğunu Görmek; Rüyada arıcılıkla uğraştığını gören kimsenin, hekim olma ihtimali üzerinde durulur. Eski alimlere göre rüya sahibinin doktor olacağını veya yakınlarına fayda vereceğini belirtmişlerdir. Yeni İslam alimlerine göre arıcı olmak, insanlara yardım eli uzatmak gerektiğine işaret eder.

Arıcı olanların Allah tarafından yetenekli oldukları işaret edilir. Rüyada çok büyük arılar görmenin hikmeti, sevgi görmek manasına gelir. Büyük arılar çok kudretli dostlar edinileceğini gösterir.

Rüyada Arıların Ortasında Kalmayı Görmek; Rüyada arılarla boğuştuğunu görmek veya onların ortasında kaldığını görmek, ne şerre ne hayra yorulur. Kişinin kendi iradesiyle bir şeyi yanlış veya doğru yapacağına işaret eder. Rüyadan sonra rüyanın sahibinin atacağı adımlara dikkat etmesi gerektiği salık verilir. Arıların bir yeri istila ettiğini görmek, kısa zamanda talihsiz bir iş kazası geçirilebileceği manasında tabir edilmiştir.

Rüyasında Arı Kovanı Görmek; Rüyada arı kovanı görmek, iş sahibi olunacağına işarettir. Rüya sahibinin işi varsa daha iyi olabileceğini işaret eder. Rüyada birkaç arı kocanı görmek ise zenginliğin rüya sahibine uğrayacağı manasına gelir. Rüyada kovan sahibi olduğunu görmek, uzun ve sıhhatli bir ömrün yaşanacağına işaret eder. İnsanların kendi çabalarıyla değil, kaderleriyle uzun süre yaşayacağı belirtilmiştir.

Rüyada Arıların Bal Yediğini Görmek; Rüyada arıların bal yediğini görmek, güzel şeylerin yaşanacağına, sürpriz beraberliklerin yaşanacağına delalet eder. Rüya sahibi kendisi bal yediğini görürse, tez zamanda birkaç kişiye yardım edeceği faziletini taşır.

Rüya sahibinin yapacağı yardımlardan sonra malının daha çok artacağı ve yüksek makamlardan teklifler alabileceği söylenir. İslam alimlerine göre, rüyada arı ve bal görmek önemli bir iş başarmanın eşiğinde olunduğundan bahsedilir. Bu yüzden kişinin çok daha dikkatli olması gerektiği söylenir

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR