Rüyada Şahitler Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Şahitler Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 23.09.2021 18:00:38

Rüyada Şahitler görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Şahitler görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Şahitler görmek ne anlama gelir? Rüyada Şahitler görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Şahitler görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Şahitler görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Şahitler görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Şahitler, davaya ve mahkemeye, hüküm ve karara varan emrine nispet olunurlar. Rüyada sşahitlerden bir kaçını Cenab i Hakkin rahmetine, adalete, davası varsa, kazanıp galip gelene; kendi için iki şahit lazım olduğu halde, ancak bir şahit geldiğini görmek, yarı yarıya tamamlanacak bir işe başlayarak kendisinin şahit olarak mahkemede bulundugunu görmek yoluna girdiğine; birinin yalan şahadet ettiğini veya kesin yalan şahadet ettiğini görmek, nefsine ve başkasına yermeğe delalet eder.

Adaleti ile bir suçsuzu kurtarmak, ona yardim edeceğine; şahit hilesi ile bir davanin kazanıldığını görmek, halka hakkını verme ve hayır etmesi hususunda hizmet edeceğine; Allah (C.C)’ni şahitlik yaptığını görmek, başkalarına hayır ve menfaat verip, kendi için baska birinin şahitlik yaptığını görmek, maksat yerine geleceğine; aleyhinde şahitlik ettiklerini görmek, zorluğa ugrayacağına delalet eder. Ibni Kesir e göre; rüyada şahit, düsmanlığa yorumlanır.

Rüyada bir şey için şahit getirdiğini gören, bir insanla davadadır. Bir şeye şahit bulmaya çalıştığını fakat bulamadığını gören aleyhine sonuçlanır.

Rüyada şahit veya şahitler görmek, düşmana galip gelmeye ve davayı kazanmaya işarettir.

Rüyada kendine iki şahit gerektiği halde ancak bir şahit bulabildiğini görmek, kısmen tamamlanabilecek bir işe başlamaya işarettir.

Rüyasında şahitlik yaptığını görmek, doğru yolda olmaya, gizli ilimlere merak sarmaya işarettir.


Rüyada şahitlik yaparak bir suçluyu kurtardığını veya bir davanın kazandırılmasına vesile olduğunu görmek, mazluma arka çıkmaya, halkın hakkını teslim etmeye ve onlara iyilik yapmaya işarettir.

Allah rızası için şahitlik ettiğini gören kimse, insanlara faydalı olur.

Rüyada yalan yere şahitlik yaptığını veya birinin yalancı şahitlik yaptığını görmek, kendine ve başkasına zarar vermeye işarettir.

Rüyada kendi lehine şahitlik yapıldığını gören kimse, arzusuna nail olur; aleyhinde şahitlik edildiğini gören kimsenin, işleri zorlaşır.

Rüyada şahitlik yaptığını görmek, verdiği sözü veya adağını yerine getirmeye, borcunu ödemeye ve görevini yapmaya işaret eder.

Rüyada tanıklık yapmaktan kaçındığını görmek, emanet konusunda duyarsız davranmaya, borcunu ödemeye yanaşmamaya, günah işlemeye veya hastalanmaya işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR