Rüyada Rüzgar Görmek Ne Demek? Rüyada Rüzgar Görmek Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Rüzgar Görmek Ne Demek? Rüyada Rüzgar Görmek Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.03.2022 22:45:33

Rüyada Rüzgar görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Rüzgar görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Rüzgar görmek ne anlama gelir? Rüyada Rüzgar görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Rüzgar görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Rüzgar görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Rüzgar görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada rüzgar görmek, kuvvetine fayda ve zarar bakimindan kendisinden asagidaki mahlukat üzerine kahr ve galabesinden dolayi sultana veya devlet baskanina isarettir. bazen de sultanin mülk ve askerine, emirlerin, askerlerin haberlerine isarettir. rüzgarin süleyman (a.s.)'in hizmet ve yardiminda bulundugu malumdur. bazen bati tarafindan esen rüzgar, siddetle estigi zamandaki sesinden, agaclari düsürdügünden, gemileri batirdigindan dolayi haraba ve afete isarettir. cünkü ad kavmini helak eden rüzgar bu rüzgardir. bazen de rahmet yüklü buluttan tasiyan rüzgar, ucuzluk ve bolluga, zafer ve müjdeye isarettir.

Bazen de rüzgar, nezle ve bas agnsi gibi salgin olan hastaliga isarettir. bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlik olmaksizin rüzgarin kendisini yerinden alip götürdügünü görse, eger ehil ise insanlara amir olur, yahut sanatinda durgunluk ve elindeki mati gecersiz ise, sanati revac bulur. korkan bir insan rüyada, rüzgar kendisini kaldinp onunla beraber gitse, rüzgar ile beraber karanlik toz, toprak ses ve ciglik gibi haller de varsa eger rüyayi gören kimse gemide ise helak olur, bir hastaligi varsa derdi artar.


Gemide olmayip hastaligi da yoksa ona bir sikinti ve zahmet erisir. rüzgann agaclari kökünden cikarmasi, duvarlari yikmasi, halki veya hayvanlari ya da yiyecekleri ucurmasi, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkin icinde meydana cikacak büyük bir belaya isarettir. samyeli hararetli hastaliklara, gök gürültüsü ile beraber olan rüzgar, kuvvetle beraber kahredici sultana isarettir. bir kimseyi rüzgar bir yerden diger bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. yahut o kimse bir daha dönemeyecegi bir yere yolculuk yapar.

Rüyada rüzgar bir sehir veya asker üzerine esse, o sehrin halki veya o asker harp halinde iseler helak olurlar. mu'tedil olarak esen rüzgar hayir ve berekettir. kuvvetli esen rüzgar hükümdarin kahridir. toz, toprakla esen rüzgar harptir.

Rüzgarlar allah teala hazretleri tarafindan müjdedir. rüzgar ile beraber hayra alamet olan bir seyin bulunmamasi o yerden bereketin gitmesine isarettir. rüzgarin sesi olmasi azap ve siddettir. rüyada siddetli rüzgarin bir belde halki üzerine estiginin görülmesi, o rüzgann kuvveti miktarinca o yer halkina erisecek korku ve siddete isarettir. güneyden esen rüzgarin estigi yerde veba, hastalik veya ölümün meydana gelmesine isarettir. bazi tabirciler de, güney rüzgan yagmur ve riziktir, dediler. malum taraflardan temiz rüzgarin esmesi güzel ve hos haberlere ve rahmete isarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR