Rüyada Regl Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Regl Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 25.09.2021 20:45:09

Rüyada Regl görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Regl görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Regl görmek ne anlama gelir? Rüyada Regl görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Regl görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Regl görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Regl görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyasinda regl oldugunu görmek, dininin fesat olduguna işarettir. Karısının regl oldugunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına, eğer karısı iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine, bir kadının hayiz olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet eder.

Gerek erkek ve gerek kadin hayiz oldugunu ve gusül edip elbisesini giydigini görmesi, dünyada ve ahirette isteğine kavusacağına işarettir. Ebu Said El Vaiz e göre; bir kadın hayiz oldugunu görse, eger kısır ise çocuğu olur.

Bazı yorumcular, hayiz görmek yalana delalet eder, diyorlar. Es Salimi ye göre ; ihtiyar bir kadinin kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklastığına, küçük kızın bu rüyayı görmesi bekaretinin (kizliginin) izalesine, bir rivayete göre ihtiyar kadın ile küçük kızın hayiz görmesi ölüme, diger bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayi görmesi evleneceğine işarettir.


Bir başka rivayete görede: Rüyada hayiz olduğunu gören kimse mahremine yakınlıkta bulunur. Kadın kendisinin hayiz olduğunu görse, günah sayılan bir işe bulaşır. Yıkansa günahtan tevbe eder, üzüntü ve kederi gider.

Bir kadın kendisinde hayiz kani olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatta bulunur. Bir kadın rüyada hayiz olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler.

Bazı tabirciler, erkegin kendisini hayiz olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar. Baska bir rivayete görede ; Erkeğin rüyada hayiz olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasina isaret eder. Hanımının hayiz olduğunu gören kimsenin is ve mesleşinde durgunluk olur.

Hanımının  hayiz olduğunu gören kimse, arzu ve istekleri yasaklanır, arzusu na kavusmadan mahrum olur. Hayiz, dinde oruç ve namazda noksanlıktır. Hayizin hastalıkla tabir edildigi de söylenmiştir. Gebe kadının hayiz oldugunu görmesi erkek çocuk dogurmasına isaret eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR