Rüyada Recm Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Recm Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 25.09.2021 20:50:07

Rüyada Recm görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Recm görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Recm görmek ne anlama gelir? Rüyada Recm görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Recm görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Recm görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Recm görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bakınız; Taşlamak. Rüyasında bir kadının recm edildiğini gören kimse, bir adama hakaret eder. Recim görmek aynı zamanda irza ve namusa dokunan biri hakkında yersiz iftiraya da yorumlanır.

Eğer recim yapılan kadın bu cezayı hak etmiş ise, bu takdirde recm edilen kimsenin günahlarından kurtulacagina delalet eder.


Kirmani ye göre; Rüyada bir kadinin taslandigini (recm edildigini) görmek, hayir degildir, ibni Sirin e göre; rüyasinda bir kimseyi recm ettigini gören o kimseye sitem eder.

Bazı yorumculara göre, recim görmek iki şekilde tabir olunur: Zarar gelmesi, doğru yoldan sapma. Ser an gerekli bir sebeple recm olundugunu görmek günahlarının karşılığı, veya tiksindigi halde ve işlemedigi bir işten dolayı cezadır.

Bir başka rivayete görede: Rüyada birisini recm ettiğini gören kimse bir insana küfreder, Recm, irz namus hakkıda iftiraya işarettir. Ancak recm Allah tarafindan yasaklanmıs olan bir suçu işlemeden ötürü ceza vermek için yapılmışsa, bu halde recm olunan kimsenin günahtan temizlenmesine işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR