Rüyada Rakı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Rakı Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 26.09.2021 17:25:58

Rüyada Rakı görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Rakı görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Rakı görmek ne anlama gelir? Rüyada Rakı görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Rakı görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Rakı görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Rakı görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bakınız; İçki İçmek. Rüyada içkili bir zevk alemi, çok ağır bir hastalıkla yorumlanır.

Rüyada içkili bir yerde içmek, eğlenmek, çok ağır bir hastalık demektir. Haram olarak yorumdur.

Rüyada raki içerek sarhos oldugunuzu görmek iyi degildir. Bir dükkandan raki satin aldiginizi görmek, yakinda bir hastaliga yakalanacaginizi fakat kisa zamanda iyileseceginizi gösterir. Rakinin dökülmesi hayra delalet eder. Bir rakı fabrikasinda rakilarin siselere dolduruldugunu görmek, o yerde kisin biraz sert geçecegine isarettir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada raki görmek veya içmek, haram bir mala ve büyük bir günah islemeye isarettir.

Rüyada görülen raki, fitne, ser, düsmanlik ve kizginliga isarettir. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine delalet eder. Ölü bir kimsenin rüyada içki içtigi görülse, o ölü ahirette nimet erisimindedir. Çünkü sarap, Cennet ehlinin içkisindendir. Ancak, ölünün devamli raki içmekle ölmüs olmasi ve hayatinda içki içmeyi helal, itikad edenlerden olmasi tabirden müstesnadir. Raki, su ile kanstinlarak içildiginden dolayi evlenmek isteyen kimse için hayra delildir. Rüyada rakı içmek yada görmek; yanlış hareketler sonucu kötü yola düşmeye, geçimini haram yollardan sağlamaya veya hasta olmaya işarettir.


Rüyada rakı görmek, iyi anlamlara gelmez ve hayırlı şekillerde tabir edilmez. Rakı görmek tatsızlık, huzursuzluk, sorun, hastalık ya da üzüntü anlamına gelir. Kişinin kazancına bulaştırdığı kir ve lekedir. Rüya sahibinin belki kazancı boldur ama temiz değildir diye yorumlanır. Rüyada rakı görmek, belalı işlere ve kötü yollara sapmaya, bu yollardan da menfaat elde etmeye işaret eder.

Rüyada Rakı İçmek; Rüyada rakı içmek de hayır olarak yorumlanmaz. Rüya sahibinin yanlış işlere bulaşacağına, bazı kimselere haksızlık edeceğine, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyeceğine ya da kolay ama doğru olmayan yollardan kesesini dolduracağına delalet eder.

Rüyada Rakı Sofrası Görmek; Rüyasında rakı sofrası gören kişi, düşmanları, hasımları ya da rakipleri ile sıkı bir mücadelenin içine girecek ve kıran kırana bir savaşa tutuşacak demektir. Rüya sahibi, ölmek var dönmek yok anlayışı ile bu savaştan galip çıkmak için mücadele edecek demektir.

Rüyada Rakı Bardağı Görmek; Rüyasında rakı bardağı gören kişinin hayatında çok mutluluk ve heyecan verici olaylar yaşanacak demektir. Arka arkaya gelecek olan güzelliklere ve hayırlı günlere işaret eder. Rakı kadehi, hoşluk ve senelik bulmaya, sevindirici olaylar yaşamaya yorulur.

Rüyada Sek Rakı İçmek; Dediğim dedik, taş kalpli, gururlu, kibirli, çatık kaşlı, yüzü gülmeyen ve bazılarına göre insaniyetsiz bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Bu kişi bir işe kalkıştığı zaman, ucu pek çok garibana dayansa bile o işten vazgeçmez ve yolundan dönmez diye yorumlanır.

Rüyada Rakı Şişesi Görmek; Rüya sahibinin bir zaman elinin darlığa düşeceğine fakat kısa süre içerisinde hem de kimseye borçlanmaya gerek kalmadan yeniden eski kazancına ve bolluğa kavuşacağına tabir edilir. Kısa süreli ve önemsiz bir maddi boşluk olarak değerlendirilir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR