Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 3.10.2021 19:25:24

Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmek ne anlama gelir? Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Ömer b. Hattab (r.a.) görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Ömer b. Hattab (r.a.) görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Hz. Ömer i, Rüyada gören kimsenin, ömrü uzun, makbul olur ve korkusuzca hakki söyler. Bazen de o kimse, Umre hac( yapar. Rüyada Hz. Ömer (R.A.) le musafaha yaptigini (el sikistim) görse, dünyada genislige, takvaya, anlayisli olmaya ve himayeye isarettir.

Çünkü Hz. Ömer (R.A.) in söhreti onun faziletini anlatmaktan müstagni kilar. Hz. Ömer (R.A.) i dargin gören kimse, Allah (C.C.) in nzasini arar, iyilikle emir ve kötülükten nehyeder. Bir kimse Hz. Ömer (R.A.) i kitlik olan bir sehirde görse, oraya yagmur yagar ve orada bereket, feyiz ve fetihler olur.

Eger o sehirde zulüm gibi seyler varsa, adalet tecelli eder ve zulüm ortadan kalkar. Rüyada Hz. Ömer (R.A.) in kendisini kamçi île dövdügunü ve cezalandirmakla korkuttugunu gören kimse, bulundugu halden donsun. Rüyada Hz. Ömer (R.A.) in suretine girdigini veya onun elbisesini giydigini gören kimseye, haline uygun bir sey verilir.


Bazen de o kimse, sehit olarak ölür. Bir kimse rüyada Hz. Ömer (R.A.) i sevinçli görse, rüya sahibinin sünnete riayet ettigine isarettir. Hz. Ömer (R.A.) i silahli olarak asker içerisinde bulundugunu gören kimse, muttaki, halktan korkan emin bir kisi olur. Rüyada Hz. Ömer (R.A.) i Resulullah ile beraber gören kimse, büyük bir hayra nail olur.

Hz. Ömer (R.A.) i görmek, o sahsin devrinde adalet ve hakka riayet edildigine ""Emri bilmarüf ve nehyi ani l münker"" vazifesi herkes tarafindan bilindigine ve ezanla vakitlerin ilan edilmesine isarettir. Çünkü ezanla vakitlerin ilan edilmesine Hz. Ömer (R.A.) sebep olmustur.

Bazen de Hz. Ömer (R.A.) i görmek, düsmanliktan sonra sulh yapmaya, nefretten sonra sevgiye, akrabaliktan dolayi nasibe, dünyaca kudretli ve kuvvetli olmakla beraber zühdü tercih etmeye isarettir. Hz. Ömer (R.A) i rüyada gören devlet baskani ise, sehirler fetheder.

Layikiy le dinî vazifeleri yerine getirir. Kendisiyle mücadele edenlere, emrine muhalefette bulunanlara ve münafiklara heybetli görünür ve tebaasina merhamet ve sefkat etmekle beraber onlara muhalif bir vaziyet alir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR