Rüyada Öküz ve İnek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Öküz ve İnek Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.10.2021 19:40:23

Rüyada Öküz ve İnek Görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Öküz ve inek görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Öküz ve inek görmek ne anlama gelir? Rüyada Öküz ve inek görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Öküz ve inek görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Öküz ve inek görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Öküz ve inek görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyasında siyah bir öküze bindiğini görmek. hükümetten bir vazifeye tayin olunup ondan fayda göreceğine delalet eder.

Sarı öküze binmek hastalığa; bir öküzün kendisini boynuzladığını ve olduğu yerden vurup çıkardığını görmek, işinden atılacağına; yalnız boynuzu ile vurduğunu görmek, akrabalarından birine bir zarar geleceğine; öküz eti görmek, bir alimin malına; derisi ise o alimin akrabalarının malına işarettir.

Cabir ül Magribi ye göre; is gören bir öküzün kesilerek etinin parçalandigini görmek, orada bir alimin öldürülerek malının paylasılacağına, eger öküz is öküzü degil ise. o yerde bir baska erkegin öldürülüp malinin paylaşılacağına; bir öküzü kesip etini yediğini görmek, sahibinin öldürülüp elinden malinin alınacağına; iş görmeyen bir öküzün kesilerek yendiğini görmek, o yerde tanınmış bir kimsenin öleceğine; erkek ve disi bir çok sığırların bir yere girdiklerini görmek, o yerde o yıl salgın hastalık çıkacağına; eğer öküzler semiz ve şişman iseler feyiz ve berekete, tarlayı bir öküzle sürdüğünü görmek, bereketli ürün alınacağına delalet eder.

Rüyasında semiz sigir eti satın aldığını gören, zengin bir kadınla evlenir. Bir ineği sağdığını, fakat sütünden içmediğini gören, mal biriktirir ve harcamaz, öküzün kendisi ile konuştuğunu gören, herkesin şaşıracağı derecede zengin olur.

Bir sığırın kendisine doğru geldiğini gören o yıldan çok hayır görür. Sığırın kendisine arkasını dönüp gittiğini görmek, o yılın hayırlı olmayacağına delalet eder. Bir tarlayı öküz ile sürdüğünü görmek, bir çok nimetin elde edileceğine delalet eder.


Ismail Eshas a göre; rüyasinda bir öküz ile ugrastigini gören, iyi bir insanla düsman olur. Ibni Sirin e göre; rüyasinda kendi mali olan semiz bir öküz görmek, o yilin bereketli geçecegine ve ucuzluga, eger öküzün kimin oldugu bilinmiyorsa, o yer halkina o yil bereket olacagina, eger öküz zayif ise bunun aksine; öküz eti görmek, mala ve sigir derisi görmek de, o maldan faydalanmaya delalet eder.

Bir inegi sagip sütünden içtigini gören hizmetçi ise isinden ayrilacagina, fakir ise zengin olacagina, zengin ise parasi çogalacagina isarettir. Cabir ül Magribi ye göre; bir sigirin üstünden düstügünü gören, o yil zorluk çeker, bir sigirin kendisini isirdigini veya boynuzu ile vurdugunu görmek, karisinin rüya sahibine hiyanet edecegine delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz e göre; Rüyada sigir görmek helal maldir. Semiz sigir zengin bir ese, zayif ise fakir bir ese, renkli sigir dindar bir kadina, sütlü inek hayir ve merhamet sahibi bir kisiye, boynuzlu inek ahlaksiz ese delalet eder. Inegi sagmak istedigini, fakat hayvanin boynuzu ile savunarak buna engel oldugunu görenin karisi veya kocasi itaatsizlik eder. Birinin inegini sagdigini ve inegin de onu alikoymak için hirçinlik ettigini görmek, esinin ihanet etmesine isarettir. Es Salimi ye göre; rüyasinda bir sigirin evine girdigini gören bir devlet adamindan hayir ve menfaat görür.

Bir öküz bulup onu evine götürdügünü gören, hayra erer. Bir sigirin yularindan tutup götürdügünü gören, iyi huylu bir kadinla evlenir. Bir inege bindigini görenin karisi ölür ve ondan bir miras kalir. Bir rivayete göre bir kadin hizmetçi alir ve ondan faydalanir. Baska bir rivayete göre de, eline büyük bir para geçer.

Bir büyük adama bir sigir hediye ettigini gören, bir is için devlet büyügüne ricada bulunur, hediyesi kabul edilmisse ricasi yerine gelir, kendisine sigir eti veya yagi veya sütü getirildigini görenin, mevkii yükselir, eger hasta ise iyilesir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR