Rüyada Okşamak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Okşamak Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.10.2021 20:10:14

Rüyada Okşamak görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Okşamak görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Okşamak görmek ne anlama gelir? Rüyada Okşamak görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Okşamak görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Okşamak görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Okşamak görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyasinda eşini oksayarak bundan tat duydugunu görmek, onu sevdiğine, eğer bundan zevk almazsa, aralarında soğukluk olacağına delalet eder. Kendine helal olmayan bir kadini oksadigini gören, kötü ve mekruh bir sey yapmış olur. Birisini okşadığını gören, onu tecrübe eder. Sevdiği bir adamı okşadığını gören sevinir.

Rüyasında birini oksayarak sehvet duymak, muradinin olacağına işarettir. Ibni Sirin (ra) ile diğer bazı tabircilere göre; el ile oksamak oksanilanin oksayandan hayir ve menfaat görmesine isarettir. Bir baska rivayete görede: Kendine helal olmayan bir kadını okşadığını gören kimse kötü bir iş yapar. Sevdiği bir adamı okşadığını gören kimse sevince erişir. Bazı tabirciler de oksamak, okşanılanın okşayandan hayır ve fayda görmesine işarettir, demişlerdir.

Rüyada okşamak genellikle rüya sahibinin merhamet duygularının ağır bastığına ve yardıma, ilgiye muhtaç kişilere gönülden gelen bir sevgi ve duygu ile yardım ettiğine, kendi koşulları ne olursa olsun, elindekini her zaman başka kişilerle ve yoksullarla paylaştığına delalet eder. İslami olarak sevap işlemeyi seven ve yaptığı her şeyde Allah rızasını gözeten gerçek bir Müslüman olunduğuna işaret eder. Okşamak aynı zamanda kişiye gelip bir derdini açan, ondan nasihat isteyen veya yardım çağrısında bulunan birinin varlığına, rüya sahibinin de o kimseye karşı yardım eli uzatacağına yorumlanır. Yaşamı boyunca vefa duygusunu hiç unutmayan, her zaman kendisine destek olan ve her koşulda yardım eden kimselere karşı bir ömür sürecek minnettarlık duygusuna da alamet eder.


Rüyada Bir Çocuğun Başını Okşamak; Bir çocuğun başını okşamak İslami yorumlara göre, büyük bir sevap işleyerek kişinin ahiret hayatına da hizmet edeceği bir durumla karşılaşması anlamına gelir. İş konusunda kendisinden genç ve tecrübesiz kimselere her zaman yol gösteren ve nefer olan rüya sahibinin başından ne geçerse geçsin her zor durumda olana yardım etme isteğini de ifade eder. Küçük bir çocuğun başını okşamak şefkat duygusunun çok yoğun olduğunu, bekar kişiler için çok zengin olmayan ancak dürüstlüğü ve insaniyeti ile öne çıkan bir eş adayı ile tanışmak anlamına da gelir.

Rüyada Eşini Okşamak; Aile içinde büyük bir sevgi olduğuna, kişi eğer evliyse eşine sonsuz bir sadakatle bağlı olduğuna, asla başka kişilerle eşini aldatmadığına ve ilişkisini hiçbir koşulda riske atmayacağına, onun kıymetini her daim bileceğine delalettir.

Rüyada Okşamanın Psikolojik Yorumu; Şefkat ve sevgi açlığı çeken, ailesinde bu duygularını tatmin edemediği için özel yaşamında karşılık bulmaya çalışan, içindeki açlığı her fırsatta ortaya çıkarmaya uğraşan kişilerin zayıf hissettikleri duygularının sembolik bir ifadesidir.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR