Rüyada Okce Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Okce Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.10.2021 22:15:12

Rüyada Okce görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Okce görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Okce görmek ne anlama gelir? Rüyada Okce görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Okce görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Okce görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Okce görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada görülen ayak ökçesi, evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayak ökçesinin bulunmadigini görse, o kimsenin kendisinden sonra evladi olmayarak, neslinin tükenecegine; ökçesinin kirildigini veya kesildigini görmesi, çocugu varsa ölecegine, sol ayak ökçesi kız çocuklara, sağ ayak ökçesi de erkek evlada delalet eder.

Ökçenin siyah renkte görülmesi, halindeki değişikliğe; ibadetinde günaha, delalet eder. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen ayak ökçesi evlat ile tabir edilir. Bundan dolayı rüyada ayağının ökçesinin olmadığını gören kimsenin halef olacak evlati kalmaz.

Rüyada ayagmin ökçesinin kırıldığını veya kesiliğini gören kimsenin, çocugu ölür. Sol ayak ökçesi, kizlara, sag ayak ökçesi de, erkeklere isarettir, ökçe, insanin din ve dünyasınca akıbetine işarettir. ökçe, insanin mali veya kendisinden sonra bırakacağı evlatina işarettir.

Rüyada ökçenin güzelliği insanın salih amellerine ve o iyi amellerden onu karşılayacak güzel hallere işarettir.

Rüyada ökçe (ayakkabı topuğu) görmek; kişinin kendisinden sonra bırakacağı mal veya evlâdına, din ve dünyaca ulaşacağı akibete, abdesti ve guslü tam olarak almayan, suyu azalarının her tarafına yaymadan yalapşap abdest alan ve gusleden kimseye işarettir.


Rüyada sağ ökçeyi görmek, erkeklere; sol ökçe kızlara işarettir. Rüyada topuğunun (ökçesinin) kırık olduğunu görmek, pişman olacağı bir iş yapmaya; ökçenin kırılması yahut kesilmesi, çocuğunun vefat etmesine delalet eder.

Rüyada ökçesinin bulunmadığını görmek, halef olarak arkasında evlâdının kalmayacağına; ökçede görülen güzellik ve sağlamlık, salih amellere ve bunlarla ulaşılacak güzel durumlara; ökçenin siyahlığı ve onda görülen olumsuz değişiklikler ise sapıklığa, itaati bırakıp isyana yönelmeye delalet eder.

Rüyada görülen ayak ökçesi, evlatla yorumlanır. Bir kimse uykusunda ayak ökçesinin bulunmadığını görse, o kimsenin kendisinden sonra evladı olmayarak, neslinin tükeneceğine; ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini görmesi, çocuğu varsa öleceğine; sol ayak ökçesi kız çocuklara işarettir. Sağ ayak ökçesi de erkek evlada delalet eder. Ökçenin siyah renkte görülmesi, halindeki değişikliğe ve ibadetinde günaha delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen ayak ökçesi, evlat ile tabir edilir. Bundan dolayı, rüyada ayağının ökçesinin olmadığını gören kimsenin halef olacak evladı kalmaz. Rüyada ayağının ökçesinin kırıldığını veya kesildiğini gören kişinin çocuğu ölür. Sol ayak ökçesi, kızlara; sağ ayak ökçesi de erkeklere işarettir. Ökçe, insanın din ve dünyasındaki akıbetine işarettir.

Rüyada ökçe görmek ne demek: İnsanın malı veya kendisinden sonra bırakacağı evladına işarettir. Rüyada ökçenin güzelliği, insanın salih amellerine ve o iyi amellerden onu karşılayacak güzel hallere işarettir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR