Rüyada Oğlan Çocuğu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Oğlan Çocuğu Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.10.2021 22:30:10

Rüyada Oğlan çocuğu görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Oğlan çocuğu görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Oğlan çocuğu görmek ne anlama gelir? Rüyada Oğlan çocuğu görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Oğlan çocuğu görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Oğlan çocuğu görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Oğlan çocuğu görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Kucakta taşınacak kadar küçük çocuğu Rüyada görmek, üzüntü ve kedere delalet eder. Buluğ çağına yakın bir çocuğu görmek, müjdedir. Etrafı kuşatılmış bir şehirde ıstırap içinde bulunan insanlardan birisi rüyada, güzel yüzlü ve erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğun şehire girdigini veya gökten indiğini ya da yerden çıktığını görse, kurtuluşun yaklaştığını ve o şehir halkının üzüntüden kurtulmalarına delalet eder.

Rüyada buluğ çağına ermis çocuğu görmek, izzet ve kuvvete delalet eder. Kuran okumayı önceden bilen bir kimsenin rüyada okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahından tevbe etmesine delalet eder. Alim veya vali olan bir şahıs mektepte okuduğunu görse, o kimseyi cehalet istila eder veya izzetten zilete düşer. Tüysüz bir çocuk olduğunu gören kimse, anası tarafindan mirasa kavuşur.

Fakir bir kimsenin rüyada anasından doğmus bir çocuk olduğunu görmesi, rızka ve zenginliğe kavusmasıdır. Zengin bir adamın rüyada çocuk olduğunu görmesi, iyi değildir ve onun zenginliği kemale ermez.

Hasta bir adam rüyada çocuk olduğunu görse, ölür. Mahkemesi olan bir kimse rüyada çocuk oldugunu görse, kahra ugrar. Hanımını hamile olan bir kimse yüzünü çocuk yüzü gibi görse, hanımı kendisine benzeyen bir oğlan çocuğu doğurur.

Rüyada çocugu arkasma almak, üzüntü ve kederdir. Rüyada görülen çocuk, baslangiçta sadakat, sonra düsmanlik izhar eden zayif bir düsmandir. Bir kimse rüyada dogmus birtakim çocuklari oldugunu görse, üzüntü ve kedere delalet eder. Eger çocuk, erkek olursa, rüya sahibinin akibeti iyi eger disi olursa, akibeti kötü olur.


Rüyada bir çocuğu arkasına alıp götürdügünü gören kimse, bir mülkü idare etmeye muktedir olur. Büyük bir insanin rüyada meme emen bir çocuga dönüstügünü görmesi, cehalet sebebiyle insanlığını kaybetmesine delalet eder. Eger o kimse, üzüntü, keder ve sıkıntı içindeyse, bunlardan kurtulup sihhat ve afiyete kavusur. Günahlardan tevbe ederek anasından yeni doğmus gibi günahsiz olur.

Bazı tabirciler, rüyada evlenmeksizin küçük bir çocuğu olduğunu gören kimsenin, dünyada eriseceği ilerlemeye, sihhat, emniyet ve izzete delalet eder. Küçük çocuklar, küçük ve basit üzüntülere delalet eder. Kucağın da bağırıp çağıran bir çocuğun bulunduğunu gören kimsenin, ud çalacağına delalet eder.

Rüyada çocuk görmek, Cenabi Hakkin «Suç isleyenleri yapageldikleri hilekarligi sebebiyle, Allah (C.C.) katindan bir horluk ve çetin bir azap çarpmaktadir.» (Sürei Enam. ayet 124) mealindeki ayetin isaret ettigine göre, suç, kusur ve günaha delalet eder.

Bazan çocuk görmek, sevinç ve zinete, hazan da rüya sahibinin kendi evladi oldugu takdirde mal sebebiyle fitneye düsmesme hirs ve temahi terkedip dar bir geçime kanaat ederek geçim yollarini arastirmadan acizlik göstermesine ve yalnizca ihtiyaçlari gidermek ve hizmet için saklanan köleye delalet eder.

Rüyada çocuh öldürmek, Hizir (A.S.)in kissasmda oldugu gibi birçok ilimleri elde etmeye delalet eder. Bazi tabirciler, oglan çocuklarim görmek, mal, hanim ve birbiri ardinca çikacak çok hayra delalet eder.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR