Rüyada Namaz Kılınan Yön Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Namaz Kılınan Yön Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 6.10.2021 20:30:45

Rüyada Namaz kılınan yon görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Namaz kılınan yon görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Namaz kılınan yon görmek ne anlama gelir? Rüyada Namaz kılınan yon görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Namaz kılınan yon görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Namaz kılınan yon görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Namaz kılınan yon görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadi bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder, Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur.

Yönü güneydogu, tarafina ise, bidatçi ve batil seylerle mesgul olan birisi olduguna delalet eder. Çünkü dogu, Hiristiyanlarin kiblesidir. Haça tapmak ise, batildir. Eger Kabeyi arkasma almıs ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar işledigine veya yalan yere yemin ettigine yahut namuslu bir kadma iftira ettiğine, kötü seylerden kaçinmadigina ve hukukullahi muhafaza edemediginden Müslümanligi terketmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder.

Çünkü mecusiler her türlü harami islemek için kendilerine kolaylik göstermislerdir. Bir kimse rüyada kibleyi bilemediğini veya kibleyi aradigim, ancak hangi tarafta oldugunu bilemedigini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasina delalet eder. Doğru olarak Kabe tarafina namaz kildigini gören kimsenin, dininin dogru olduguna delalet eder.

Üzerinde beyaz bir elbise bulunduğu halde kıbleden baska bir yöne namaz kıldığını doğru ve düzgün bir şekilde de Kuran okuduğunu gören kimse, hacca gider. Rüyada doğuya, doğru namaz kildigini gören kimse, Kaderiyecilerin görüsünü dogru bulur ve Hiristiyanlarin görüsüne uymayi tercih eder. Çünkü dogu, Hıristiyanların kıblesidir.


Rüyada namaz kıldığını gören kimsenin, mezhep ve itikadı bozuk, insanlara iftira eden ve günah işlemeye çok cesaretli olduğuna delalet eder. Çünkü o kimse, bu haliyle Yahudilerin mezhep ve gidişatına muvafakat etmiş olur. 

Rüyada namaz kılınan yön güneydoğu tarafına ise, bidatçı ve batıl şeylerle meşgul olan birisi olduğuna delalet eder. Çünkü doğu, Hristiyanların kıblesidir. Haça tapmak ise, batıldır. Eğer Kabeyi arkasına almış ise, o kimsenin masiyet ve büyük günahlar işlediğine veya yalan yere yemin ettiğine, namuslu bir kadına iftira attığına, kötü şeylerden kaçınmadığına ve haklarını muhafaza etmediğinden, Müslümanlığı terk etmesine ve ona riayet etmemesine delalet eder. Çünkü mecusiler, her türlü haramı işlemek için kendilerine kolaylık göstermişlerdir.

Bir kimse rüyada kıbleyi bilemediğini veya kıbleyi aradığını, ancak hangi tarafta olduğunu bilmediğini görse, o kimsenin dininde hayrette olmasına delalet eder.

Doğru olarak Kabe tarafına namaz kıldığını gören kimsenin, dininin doğru olduğuna delalet eder. Üzerinde beyaz bir elbise bulunduğu halde kıbleden başka bir yöne namaz kıldığını, doğru ve düzgün bir şekilde de Kur’an okuduğunu gören kimse, hacca gider.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR