Rüyada Mulaana Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Mulaana Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 12.11.2021 22:25:24

Rüyada Mulaana görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Mulaana görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Mulaana görmek ne anlama gelir? Rüyada Mulaana görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Mulaana görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Mulaana görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Mulaana görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Bir kimse Rüyada (Sögüsmek ve birbirine lanet okumak manasina gelen bu kelime, fikih istilahında yemin ile tekid edilen, lain ve gazap kelimeleri ile karikoca tarafindan yapilan dörder sehadetten ibarettir ki, koca hakkinda iftira haddi yerini kari hakkında da zina haddi yerine geçmis olur) kendisini hanimiyla mülaana yaptığını görse, o kimsenin ahid ve yemininde yalancı olduğuna ve nikahında şüpheli olduğuna delalet eder.

Bazan mülaana uzaklaştırıllmaya ve sürünmeye delalet eder. Çünkü Lian kelimesi sürünme ve uzaklastirma manasına olan Laandan alınmıştır. Buna mülaana denmesinin sebebi ancak naletlemek ve kızgınlığını yad ederek tamamlanmasına binaendir.

Suçlama ve birbirine lanet okumak manasına gelen bu kelime, fıkıh ıstılahında yemin ile tekid edilen, lain ve gazap kelimeleri ile karı koca tarafından yapılan dörder şehadetten ibarettir ki, koca hakkında iftira ve karı hakkında da zina haddi yerine geçmiş olur.

Bir kimse rüyada kendisini hanımıyla mülaana yaptığını görse, o kimsenin ahid ve yemininde yalancı olduğuna ve nikahında şüpheli olduğuna delalet eder. Bazen mülaana uzaklaştırılmaya ve sürünmeye delalet eder. Çünkü “lian” kelimesi, sürülme ve uzaklaştırma manasına olan “laan”dan alınmıştır. Buna mülaana denmesinin sebebi ancak lanetlemek ve kızgınlığını yad ederek, tamamlanmasına binaendir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER