Rüyada Muharrem Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Muharrem Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 8.10.2021 21:45:20

Rüyada Muharrem görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Muharrem görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Muharrem görmek ne anlama gelir? Rüyada Muharrem görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Muharrem görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Muharrem görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Muharrem görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Her türlü sıkıntıdan kurtulmaya, Muharrem ayinda görülen Rüyada hata olmaz. Rüyada Muharrem ayını görmek bütün kötülüklerden kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya, borçtan kurtulmaya delalet eder.

Büyük kimseler çoğunlukla bu ayda dünyaya gelirler. Çünkü Hz. Adem le Hz. Havva da bu ayda yaratılmışlardır. Bu ayda günahkar kimselerin tövbesi kabul olunur. Çünkü Hz. Adem in tövbesi de bu ayda kabul edilmiştir.

Rüya sahibi yük selme arzusunda ise, bu isteği yerine gelir. Çünkü Cenabi Hakk, Hz. Idris i (AS) bu ayda yüceltti. Rüya sahibi bir deniz seyahatinde ise fırtınaya tutulmaz, sakin bir havada yolculuk eder. Hz. Nuh un (AS) gemisi bu ayda Cudi dağına oturdu.

Rüya sahibi bir çocuk bekliyorsa, Salih bir çocugu olur. Çünkü Ibrahim ve Isa (AS) bu ayda dogdular. Rüya sahibi darlik ve sikinti içinde ise bu sıkıntıdan kurtulur. Çünkü Allahu Telala (C.C) Hz. Ib rahim i (AS) bu ayda Nemrud un atesinden kurtardı.

Rüya sahibi gurbette ise, silaya döner. Çünkü Cenabi Hakk Hz. Süleyman a (AS) mülkünü bu ayda geri verdi. Rüya sahibi hasta veya fakir bir kimse ise, iyileşir ve fakirlikten kurtulur. Çünkü Allahu Teala bu ayda Eyüp ü (AS) sikintidan kurtardi. Rüya sahibi bu ayda bir devlet büyügü ile bulusup konusarak ondan menfaat elde eder.


Çünkü Cenabi Hakk bu ayda Musa (AS) ile konustu. Bir baska rivayete görede: Eger rüya, bu ayda görülürse, bu rüya hatasiz salih bir rüyadir.

Rüyada Muharrem ayim görmek, sıkıntıdan, hapislikten kurtulmaya ve hastalıktan şifa bulmaya işaret eder. Gurbette olan insan rüyasında muharrem ayını görse, vatanına döner.

Eğer rüya sahibi günahkar ise, tevbe eder. Çünkü o ayda Adem (A.S.) in tevbesi kabul edilmiştir. Rüya sahibi çocuğunun olmasini arzu ediyorsa, salih bir çocuğu olur.

Rüyayı gören sıkıntıda ise, bundan kurtulur, düşmanı varsa düşmanından emin olur. Bazen de rüya sahibi bid at ve sapıklıktan dönmekle Allah a tevbe eder ve günahlarından kurtulur.

Rüya sahibi memuriyetten ayrılmışsa, tekrar memuriyete döner. Eğer rüyayı gören fakir veya hasta ise, hastalıktan şifa bulur ve Allahu Teala onun fakirliğini giderir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR