Rüyada Muhabbet Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Muhabbet Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 8.10.2021 21:55:18

Rüyada Muhabbet görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Muhabbet görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Muhabbet görmek ne anlama gelir? Rüyada Muhabbet görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Muhabbet görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Muhabbet görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Muhabbet görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Sevgi ve aşk üzüntü ve kedere, akıl ölçülerinin dışına çıkmaya; dünya sıkıntısına, hastanın vefatına; Birine aşırı derecede tutkun olmak dince ve malca noksanlığa, Allah aşkı ve neticete kişiyi gerçek aşka ulaştıran makul ve dozunda sevgi asalete, yaratıılış güzelliğine, Kişinin eşini sevmesi her türlü hayra, dünya ve ahiretin güzel nimetlerine, sünnete uymaya, Sevdiği ile vuslata ermek bazen ölüme; nikahsız sevgilisiyle cinsi münasebette bulunmak cezaya çarptırılmaya, sevgidi kendi eşiyle arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Aşk Aşık.)

Rüyada meydana çıkan aşk ve sevgi üzüntü ye kedere, kötülüge ve sağırlığa delalet eder. Uyaniklikta aska müptela olma ve halkin sefkatini icap ettiren bir şöhrettir. Rüyada ask ve muhabbet fakirliğe, hasta için ölümüne, bazanda, rüyada olum, aşka ve sevgiliden uzaklasmaya delalet eder. ölümden sonra hayat, asikin masukuna kavusmasidir.

Rüyada dağlanmak ve yanmak aşktır. Rüyada Cennete girmek, sevgiliye kavusmak, aşık için masukuna kavuşmaktır. Nitekim ateşe girmek ayrılıktır.. Rüyada birisine düşkün olmak, sevmek, gaflet ve dinde noksanlıktır.

Rüyada meydana çıkan aşk, dince fesad, malca noksanlıktır.. Rüyada Allahu. Teala Hazretlerine sevgi, dinde istikrara, güzel itikada ve Resülullahin sünnetine uymaya delalet eder. Bazan da bu rüya uyaniklikta çocuga, hanımı boşamaya, mal ve evlatta noksanlığa ve kardeşlerine eziyet etmeye delalet eder.


Bazan bu rüya fani olmaya, açlığaa muhtelif hastalıklara yahut tehlikeli uzak yere seyahat etmeye delalet eder.

Bir kimse rüyada, ask ve harislik iddiasinda bulunsa, hidayetten sonra sapıklığa düşer. Eğer rüyayı gören alim sayılan birisi ise, düzme sözlerle insanları fitneye düşürür ve hayır kaidelerini bozar.

Rüyayi gören hakir kimse ise kadri ve sani, yüce, delili açık, din ve dünyaca itikadi artar. Eğer yakında islam dinine girmişse dininde basiret ve imanında kuvvet hasıl olur.

Sevgilisine kavuşup onunla cinsi münasebette bulunduğunu görse, kendisine veya sevgilisine had vurulmasından korkulur. Eğer sevgilisi hanımı ise ve onunla mutad olmayan şekilde münasebette bulunsa, yeminini bozar.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR