Rüyada Makam ı İbrahim (a.s.) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Makam ı İbrahim (a.s.) Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 10.11.2021 22:10:48

Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmek ne anlama gelir? Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Makam ı ibrahim (a.s.) görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Makam ı ibrahim (a.s.) görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Kabe deki Makam ı İbrahim de bulunduğunu yahut o tarafa doğru namaza durduğunu görmek hacca gitmeye, olgun müslümanlığa, emniyete, yüksek makam ve mevkilere, anne ve babadan mirasa kavuşmaya delalet eder.

Nablusi Rüya Tabirleri: İbrahim (A.S.)’ın makamını görmek, melikler gibi yüksek mevkilere geleceğinize veya ilimle haşır neşir olacağınıza, anne ve babanızdan kalacak mirasa nail olacağınıza işaret eder.


Bazen de rüyada İbrahim (A.S.)’ın makamına oturmak, had vurulan bir yerde ölünceye kadar eğlenmeye işaret eder.

İbrahim (A.S.)’in Makamında Bulunduğunu veya O Tarafa Doğru Namaz Kıldığını Görmek; Bir kimsenin rüyada İbrahim (A.S.)’ın makamında bulunduğunu veya o tarafa namaz kıldığını görmesi “Orada apaçık alametler İbrahim’in makamı vardır.” (Sure-i Al-i İmran, ayet 97) mealindeki ayet işaretince, o kimsenin dini koruyan tam bir Müslüman olduğuna ve hacca gideceğine işaret eder.

İbrahim (A.S.)’in Makamına Girdiğini Görmek; Rüyada İbrahim (A.S.)’ın makamına girdiğini gören kimse, korku içerisinde ise emin olur.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER