Rüyada Kamer Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Kamer Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 3.11.2021 20:45:31

Rüyada Kamer görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Kamer görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Kamer görmek ne anlama gelir? Rüyada Kamer görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Kamer görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Kamer görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Kamer görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Ay, devlet baskanı ve devlet büyükleriyle yorumlanır. Ayı kendi mali gibi elinde tuttuğunu gören, büyük bir devlet me muru olur. Ayla savaştığını görenin, hükümet adamları ile arası açılır.

Kendisinin ay olduğunu veya ayın yerinde oturduğunu gör mek, yüksek bir mevkie eriseceğine işarettir. Ayı karanlık veya gök yüzünden başka bir yerde görmek, devlet adamlarının bazı iş lerde zorluklara uğrayacaklarına delalet eder.

Ibn i Sirin e göre: ayı tam yuvarlak (Bedir halinde) görmek, bir büyük adamın ölümü ile yorumlanır. Ayın iki parçaya bölün dükten sonra, tekrar birlestiğini görmek, büyük bir adamın hasta olup, tekrar iyileseceğine işarettir.

Ay bedir halinde iken. başka bir yıldızla çarpıştığını görmek, iki memleket halkının birbirleriyle savaşacaklarına delalet eder. Bazen de iki devlet büyügünün birbirleriyle rekabet halinde olduklarına işarettir.

Cabirül Magribi ye göre; Ayı yanında veya elinde gören adam evlenir. Eger ay hilal halinde ise, evleneceği insan kendinden daha aşağı bir sınıftandır. Eger tam daire halinde ise, asil ve kendisinden yüksek bir sınıftandır.


Ayı parlak bir şekilde evinin içinde görmek, büyük bir devlet adamı tarafindan mutluluga ulaştıracağına delalet eder. Ayın başka bir evden doğduğunu veya çıktığını görmek, bir kimseden hayir ve menfaat göreceğine delildir.

Ayı tutulmuş görmek, memleket ve memleket büyüklerinin bazı zorluklar çekeceğine işarettir. Ayın hilal olarak dogdugunu veya yavaş, yavaş büyüdüğünü görmek, o memlekette sonradan devlet başkanı olacak bir çocuğun dünyaya geldigine delalet eder.

Gök yüzünde bir ayin dogdugunu ve onu baskalarina gösterdigini görmek, gören kimsenin ecelinin yaklaştığına delalet eder.

Cafer i Sadik a göre; Rüyada ay görmek on iki şekilde yorumlanır : Baskan, devlet adamı, arkadaş, şef, erkek, baba, anne, koca,es, sahip, hayır ve menfaat, hizmetçi. Rüyanın görülüs şekline gö re bunlardan uygun olanı alınarak, rüya yorumlanır.

Ibni Fudale a göre: ay bazen erkek evlat ile yorumlanir. Bir kisinin kendi koynundan bir ay çiktigini görmesi, onun bir erkek çocugu olacağına işarettir. O ayin yavaş, yavaş büyüyerek göge yükseldiğini görmek doğan çocugun büyüdüğünde iyi bir evlat olaca gina ve isinde basari kazanacagina delalet eder. Rüyada ayı güneşle birlikte görmek, iki büyük kişiden hayır ve menfaat göreceğine isarettir. Güneşi ay ile kavga eder görmek ise, iki büyük kişinin birbirlerini çekemediklerine ve aralarının açılacağına işarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER