Rüyada Kalbur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada Kalbur Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 4.11.2021 22:00:23

Rüyada Kalbur görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Kalbur görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Kalbur görmek ne anlama gelir? Rüyada Kalbur görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Kalbur görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Kalbur görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Kalbur görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Şeref ve itibara, ilim ve irfana; hakla batılı, iyi ile kötüyü birbirinden ayırmaya, nitelikli ve seviyeli insanları yığınlar içinden seçmeye; sarrafa, kal (söz)le yetinmeyip hal ehli olmaya, Kendine bir şey vaat edildiği halde, vaat edilen şeyin yerine kalbur verildiğini görmek, söz veren kimsenin sözünden caymasına, Kalbur yahut elekle bir şeyi elediğini görmek hak ile batılı birbirinden ayırmaya delalet eder. Çevrenizdeki insanların yardımıyla içinde bulunduğunuz zorluklardan kurtulacaksınız demektir.

Rüyada kalbur almak anlayışlı biriyle evleneceğine yorumlanır. Çevrenizdeki insanların yardımıyla içinde bulunduğunuz zorluklardan kurtulacaksınız demektir. Rüyada kalbur almak anlayışlı biriyle evleneceğine yorumlanır. Sözünü esirgemeyen, iyi niyetli, yardımsever, mert dost anlamına gelir.


Rüyada kalbur iyiyi ve kötüyü ayirt etmekle yorumlanır. Rüyada kalbur görmek, iyiyi kötüden ayırmaya, hakla batilin farklarını bulmaya delildir. Kalbur görmek, söz ve isi birbi rinden ayiran, birini diğerine üstün alan, kazanç ve ticaretinde ol gun ve namuslu davranan bir kisiye isarettir. Salimi ye göre: kalbur görmek, her seyi iyi düşünen bir erkekle tabir olunur.

Bir rivayete göre iyiyi kötüden ayiran bir kisidir. Bir başka görüse görede dikkatli bir hizmetçi, sadık bir eştir. Bir sey kalburladığını gören, halka yarayan bir iş yapar. Kendi için bir sey kalburladigini görmek, hayir ve menfaate ulasacagina delalet eder. Cabir ül Magribi ye göre: rüyada kalbur görmek dört sekilde tabir olunur: iyi ve çaliskan bir hizmetçi, iyi kalpli dost, itaatli talebe, zeki arkadas.

Bir başka rivayete görede: Rüyada kalbur görmek, ilme. Iyiyi kötüden; hakkı batıldan ayırmaya ayirmaga, izzet ve rütbeye isarettir. Kalbur, sarrafa, söz ve isi birbirinden ayiran ve tercih eden kazanç ve ticaretinde takva sahibi bir kimseye isarettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER