Rüyada İstiğfar Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası

Rüyada İstiğfar Görmek Ne Demek? Dini Anlamı ve Manası
YAYIN TARİHİ: 6.11.2021 19:15:02

Rüyada İstiğfar görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada İstiğfar görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada İstiğfar görmek ne anlama gelir? Rüyada İstiğfar görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada İstiğfar görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada İstiğfar görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında İstiğfar görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Allah tan günahlarının bağışlanmasını istemek rızık bolluğuna, uzun ömre, belaları def etmeye, Estağfirullah demek günahların affına, evlad ve mala, Cennet ve Cemalullah a ulaşmaya, Herkes tövbe ve istiğfar getirirken sustuğunu görmek ikiyüzlülüğe, Nammaz sonu kıbleye karşı istiğfar getirmek duanın kabul olmasına, Bir kimseye tövbe et, istiğfar getir denmesi, onun günah işlemesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Tövbe.)

İstiğfar çeken kişinin eşi dinine düşkün, ibadet etmeyi seven, insanlara gönülden yardımlar yapan, eli açık biri olur. Evlatlarının her işinin hayırlara vesile olmasına müjde verdiği gibi, kişinin her türlü günahları için Allah’a sığınıp af dileyeceğini, tövbe edeceğini ve bugüne kadar yaptığı hataları telafi etme yoluna gideceğini işaret eder. Günahtan kurtulacak olan kişilerin bol rızka kavuşacaklarını, dünyanın her türlü nimetlerinden faydalanacakları gibi, içlerindeki hüzünden, kalplerini sıkan duygulardan kurtulacaklarını, hayatlarının koruma altına alınacağını bildirir. İyi insanlarla karşılaşmak, düşülen zor durumlardan kolaylıkla sıyrılmak ve Allah yolunda iman gücünü yenileyerek ilerlemek manasına gelir.


Rüyada İstiğfar Duası Okumak; İş hayatında takdir görecek olan kişinin düzgün yaşantısı, ahlakına gösterdiği özeni sayesinde başarı elde edeceğini, sevilip sayılacağını ve önündeki engellerden kolaylıkla sıyrılacağını bildirir. İstiğfar duası görmek ise kişinin başına gelen felaketlerde veya kötülüklerde iyiliklerin gizli olduğuna, ileriki zamanlarda kişinin göreceği yardımlara, salih ve güzel kalbe sahip kişilerle görüşeceğine, aydınlanma yaşayacağına yorumlanır. Hastalık çekerek güçten düşmüş kişilerin yeniden eski sağlıklarına kavuşacaklarını ve hayatlarına yaşam dolu şekilde devam edeceklerini delalet eder.

Rüyada İstiğfar Etmek; Önemli bir dönüm noktasına gelindiğini bildirdiği gibi, bu dönemde kişinin yaşadığı hayatın yanlışlarının, hatalarının farkına vararak günahlarından arınmak isteyeceğini ve el açıp Allah’a dua edeceğini, affedilmek için her türlü çabayı göstereceğini ifade ederken, iyilik yaparak maneviyatını güçlendirmeye, kaybedilen itibarı geri kazanmaya da yorumlanır.

Rüyada İstiğfar Çekmenin Psikolojik Yorumu; Kişiyi rahatsız eden ve kendisini suçlamasına neden olan bir durumu niteler. Genellikle inancı kuvvetli kişilerin yaptıkları bir hatadan ötürü kendilerini affetmekte zorlandıklarını, yaşayışlarını değiştirmek, yeni bir sayfa açmak istediklerini ve yaşanan kayıpları telafi etmeye çalıştıklarını bildirir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER