Rüyada Bir Şey Bulmak Görmek Ne Demek? Rüyada Bir Şey Bulmak Görmek Dini Anlamı Ve Manası

Rüyada Bir Şey Bulmak Görmek Ne Demek? Rüyada Bir Şey Bulmak Görmek Dini Anlamı Ve Manası
YAYIN TARİHİ: 24.02.2022 17:27:45

Rüyada Bir şey bulmak görmek ile ilgili çeşitli açıklamalar mevcut. Rüyada Bir şey bulmak görmek ne demek? Manası nedir? Rüyada Bir şey bulmak görmek ne anlama gelir? Rüyada Bir şey bulmak görmek iyi mi? kötü mü? hayırlı mı? Rüyada Bir şey bulmak görmenin İslam dinine göre bir karşılığı var mı? Rüyada Bir şey bulmak görmek geleceği nasıl etkiler. İşte rüyasında Bir şey bulmak görenler için bu rüyanın anlamı, manası, açılımı ve detayları...

Rüyada bir sey buldugunu görmek ümit etmedigi bir seyin eline geçmesine delalet eder. Rüyasinda altin veya gümüs ve buna benzer kiymetli bir sey buldugunu gö ren, dünyaliga kavusur. Fena bir sey buldugunu görmek, iyi degil dir. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyasinda yiyecek bir sey bulan ge nis bir geçime nail olur. Buldugu sey elbise, kumas veya esya çesidinden biri ise, eline ticaretten dolayi mal geçer.

Bir rivayete göre, gümüs veya altin bulmak zarara, kömür bulmak paraya, sogan ve sarimsak kabugu gibi seyler bulmak haram mala delalet eder. Bir kimsenin rüyada bir şey bulduğunu görmesi, hiç ummadığı şeyin eline geçmesine delâlet eder. Rüyada altın, gümüş ve bunlara benzer şeyler bulduğunu görmek, dünya nimetleri ile tabir olunur. Fena şeyleri bulmak ise bunun zıddı. Ebu Saidü'l-Vaaz demiştir ki: Rüyada yiyecek bir şey bulduğunu görmek, genişliğe ve maişet bolluğuna delâlet eder. Kumaş ve elbise gibi şeyleri bulmak, ticaretten kazanılacak mala işarettir. Kömür bulmak servet ü sâmâna, soğan ve sarmısak kabuğu gibi nesneleri bulmak da haram mala alâmettir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR