Rıza Baba'nın ayrılık detayı yapım resmen açıkladı! Arka Sokaklar onsuz çil yavrusu gibi dağılır!

Rıza Baba'nın ayrılık detayı yapım resmen açıkladı! Arka Sokaklar onsuz çil yavrusu gibi dağılır!
YAYIN TARİHİ: 5.11.2021 10:45:00

​Arka Sokaklar onsuz çil yavrusu gibi dağılır! Rıza Baba'nın ayrılık detayı yapım resmen açıkladı... Arka Sokaklar'ın Rıza Baba'sı Zafer Ergin'in diziden ayrılacağı ve Sadakatsiz kadrosuna katılacağı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Yüsra Geyik, Onur Bay, Alp Korkmaz gibi ana kadro oyuncularının ayrılıklarının ardından yaşanacak bu ayrılık izleyicinin gözyaşı dökmesine neden olurken ayrılık haberleri sonrasında yapım şirketi açıklama yaptı. İşte detaylar... 

Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizisi olan Arka Sokaklar, 16. sezonuyla Kanal D ekranlarındaki macerasına iyi reytinglerle hız kesmeden devam ediyor. 16 sezon da dahil kadrodan pek çok isim geldi geçti. Geride bıraktığımız yaz aylarında Yüsra Geyik, Onur Bay derken sonrasında Alp Korkmaz'ın ayrılığıyla büyük bir yaprak dökümü yaşanmıştı. Son olarak Merve Oflaz'ın da diziden ayrılmasının ardından asıl büyük bomba Zafer Ergin'le patladı. Arka Sokaklar'ın Rıza Babası Zafer Ergin'in diziden ayrılıp soluğu Sadakatsiz'de alacağı iddia edilmişti. Zafer Ergin için yapımdan açıklama geldi. 

Oyuncu kadrosunda Zafer Ergin, Özgür Ozan, Şevket Çoruh, İlker İnanoğlu gibi isimleri bulunduran, 16 yıllık bir efsaneye dönüşen Arka Sokaklar'ın, Kanal D'deki cuma akşamı mesaisi tüm hızıyla devam ediyor. Dizide kesintisiz olarak 16 yıldır Rıza Baba karakterine hayat veren Zafer Ergin hakkında flaş bir iddia ortaya atılmıştı. Zafer Ergin'in Arka Sokaklar macerasına son verip, soluğu Sadakatsiz kadrosunda alacağı iddia edilmişti. Peki neler oluyor?

YAPRAK DÖKÜMÜ
Arka Sokaklar'da ilk olarak ayrılıklar yaz aylarında başladı. Bu zamana kadar kadroda kesintisiz olarak yer alan Yüsra Geyik ve Onur Bay diziye veda etmişti. Sonrasında Özgür Ozan'ın diziden ayrılacağı iddia edilse de Özgür Ozan Arka Sokaklar'da kalmaya devam etti. Bir ayrılık da kısa bir süre önce gerçekleşti. Dizi de Ali karakterine hayat veren Alp Korkmaz, karakterinin şehit olmasıyla veda etti. İddialara göre Alp Korkmaz sigortasının düzensiz yatması ve maaşını alamaması nedeniyle diziye veda etmek istedi. 


Alp Korkmaz'ın maaş ve sigorta krizi sonrası, Arka Sokaklar'ın yönetmeni de '15 yıldır yönetmenliğini yaptığım Arka Sokaklar dizisinden maaş ve sigorta sorunlarından dolayı istifa ediyorum' diyerek ayrılmıştı. Tam da bunun ardından Zafer Ergin bombası patladı. Rıza Baba rolüne hayat veren Zafer Ergin'in Arka Sokaklar dizisinden maddi nedenlerden dolayı ayrılma kararı aldığı iddia edildi. Hatta Zafer Ergin'in bir sonraki durağının Sadakatsiz olacağı da iddialar arasındaydı... Konu hakkında Erler Film'den jet açıklama geldi. Arka Sokaklar'ın yapım şirketi yaptığı açıklamada iddiaları kati bir diller yalanladı. İşte Erler Film'in o açıklaması:

Son zamanlarda bazı medya kaynaklarında ARKA SOKAKLAR dizimizin başladığı günden beri RIZA BABA karakterine hayat veren değerli sanatçımız ZAFER ERGİN’in diziden ayrılacağı ile ilgili çıkan haberler maksatlı ve tamamen uydurmadır.
Değerli oyuncumuz RIZA BABA’MIZ ARKA SOKAKLAR EKİBİNİN başındadır. Kamuoyuna saygıyla duyrulur.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER