Resmi Gazete'de Yayımlandı! Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak? Hangi İle Kaç Personel Alınacak?

Resmi Gazete'de Yayımlandı! Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak? Hangi İle Kaç Personel Alınacak?
YAYIN TARİHİ: 6.07.2021 19:32:00

Ticaret Bakanlığı personel alımı hangi alanda olacak? Kaç personel alınacak? Şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Hangi illere kaç personel alınacak?

Ticaret Bakanlığı tarafından müjdeli haber verildi. Ticaret Bakanlığı sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyurusunda bulundu. Yapılan duyurunun ardından sözleşmeli personel alımına dair açıklama Resmi Gazete'de duyuruldu.

Yapılacak olan sözleşmeli personel alımları ile ilgili olarak alımların taşra teşkilatına bağlı gümrük ve dış ticaret bölge müdürlüklerinde muayene memuru olarak istihdam edileceği açıklaması yapılmıştır. İlanla ilgili tüm detaylara Ticaret Bakanlığının resmi internet sitesinde de incelenebileceği gibi tüm detayları haberimizde sizlerle paylaşacağız. İşte personel alımına dair detaylar...

TİCARET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI DETAYLARI!

Ticaret Bakanlığı tarafından sözleşmeli personel alımına dair açıklama da Resmi Gazete'de yayımlandı ve bu ilana göre bakanlık tarafından 75 sözleşmeli muayene memuru alınacağı da açıklamada belirtildi. Yapılan açıklamada, Ticaret Bakanlığı bünyesinde taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere personel alımı için başvurular dijital ortamda 7-16 Temmuz arası alınacağı açıklaması yapılmıştır. Çeşitli illerde istihdam edilmek üzere olan muayene memuru adayları 2021 Ticaret Bakanlığı personel memur alımına dair şartlar araştırılmaya devam ediyor.

TİCARET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan 
75 sözleşmeli muayene memuru alımına dair başvurular dijital ortam üzerinden 7 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak ve 16 Temmuz'a kadar başvuru alınacağı açıklanmıştır. Ticaret Bakanlığı personel alım başvuruları "Kariyer Kapısı" platformundan yapılacağı açıklanmıştır. Ayrıca Posta ile ya da yüz yüze gerçekleştirilen başvuruların kabul edilmeyeceği de belirtilmiştir.

PEKİ ŞARTLAR NELER?

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan bu sözleşmeli personel ataması için şartlar araştırılıp merak edilmeye devam ediyor. Başvuruda ilgili KPSS puan türündeki başarı sırasına öncelik verileceği alımlarda büyük oranda etkili olacağı ifade edilmiştir. Bu kapsamda giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk gününden itibaren 35 yaşını doldurmamış olmak şartı da aranan nitelikler arasında yer almaktadır.

Ayrıca başvruda en az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, gümrük işletme bölümlerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği olan Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden birinden mezun olmak da belirtilen şartlar arasında yer almaktadır.


HANGİ İLLERE KAÇ PERSONEL ALINACAK?

Ağrı - 8 personel

Artvin- 8 personel

Edirne - 15 personel

Gaziantep - 1 personel

Hatay - 3 personel

İstanbul - 25 personel

Kilis - 5 personel

Şırnak - 10 personel

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER