PTT'den Personel Alımı Müjdesi Geldi! 2022 Yılı Kadro, Kontenjan, KPSS, Öğrenim Koşulları Belli Oldu

PTT'den Personel Alımı Müjdesi Geldi! 2022 Yılı Kadro, Kontenjan, KPSS, Öğrenim Koşulları Belli Oldu
YAYIN TARİHİ: 15.01.2022 15:20:00

Memur olmak isteyenlerin ilk tercihi her zaman PTT oluyor. Bu anlamda PTT personel alımı ilanları vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Yaptığımız araştırmalar neticesinde PTT tarafından bu sene personel alımı yapılması oldukça muhtemel görünüyor. 2023 planı olan PTT geniş şube ağı ve kalabalık personel kadrosu hedefleri amacıyla 2022'de ilana çıkabilir.

2022 PTT memur alımı onbinlerce birey doğrultusundan sabırsızlıkla bekleniyor. İlk defa KPSS koşulunın uygulanacak olması, adaylardan öğrenim koşulu talep edilmesi, müracaat koşullarının değişme olsılığı ve başka bilinmesi gerekenleri son ilerlemeler ışığında değerlendirdik. İşte 2022 PTT memur alım ilanı ile ilgili son haberler sayfamızda. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'dePTT 2022 PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

PTT Gişe Personeli, Postacı ve memur alım ilanına dair resmi açıklama beklenmeli. Şimdilik resmi açıklama yapılmadı. Fakat PTT personel alımı amacıyla şartların makul gitmesi halinde ilkbahar aylarında duyuru yayımlayabileceği değerlendiriliyor. 

GÖZLER 2022 YILI PTT MEMUR ALIMLARINDA 

Herkesin bildiği üzere PTT baya bir süredir personel almadı. Pandeminin olumsuz kapanma koşullarının ortadan kalması ile eş güdümlü daha geniş şube ağı amacı kapsamında ve eksik kalan kadroların güçlendirmesi amacıyle 2022'de personel alımı yapması bekleniyor. PTT MEMUR ALIMI KONTENJAN SAYISI 5.000 Mİ OLACAK

PTT'nin personel alımlarına ara vermiş olması sonrasında alım yapacağı personel sayısının ise artmasına neden oldu. Genişleme politikası kapsamında en az 5.000 kişilik alım olacağı konuşuluyor. 


PTT POSTACI VE GİŞE MEMURU 2022 ALIMLARI 

2022 senesinde beklenilen personel alım ilanı resmileşirse en çok kontenjanın ayrılacağı bu kadroların ise posatacı ve gişe memuru olacağı belirtiliyor. Bu iki kadro toplam kontenjanın çok mühim bir kısmını kapsayacak.

Gişe Memuru alımı lisans düzeyinden olacak.

Postacı alımları ise önlisans düzeyinden olacak.PTT PERSONEL ALIMLARINDA İLK KPSS ŞARTI NASIL UYGULANACAK?

PTT en son duyurduğu memur alım ilanında KPSS koşulsun personel alımı yaptı. Ön müracaat toplayan kurum ön müracaatlardan sonra kendi yazılı sınavını düzenledi. Daha sonra bu sınavdan başarılı olanlar bir ileri adıma geçtiler. 

2022 senesinde ise ilanın yayımlanması halinde KPSS koşulu uygulanacak. KPSS koşulu en az 60 puan, en az 70 puan, en az 75 puan olarak duyurulabilir. Daha daha eskiden hiç KPSS koşulu aranmadığı amacıyla değerlendirme gerçekleştirmek zor.  Hem de kurumun yazılı sınavı yapıp yapmayacağı da belli değil. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR