PTT'den Nakit Ödeme Müjdesi! Faturanız İle Anında Gidin Binlerce Lira Ödeme Yapılıyor!

PTT'den Nakit Ödeme Müjdesi! Faturanız İle Anında Gidin Binlerce Lira Ödeme Yapılıyor!
YAYIN TARİHİ: 23.11.2021 09:39:00

​Kış ayı geldi çattı. Bu sene kış oldukça çetin geçecek. Bu anlamda elektrik harcamaları da artmış durumda. Yakacak gereksinimleri ise had safaya çıktı. E-devlet bağlamından müracaat yapılması ise oldukça kolaydır. Bu bağlamda faturanız ile PTT şubesine gitmeniz yeterlidir. Kış ayında elektrik tüketimi yaza göre fazla oluyor. Elektrik faturası desteği de veriliyor. Ayrıca, yakacak desteği de sizler için verilecek. 

Kış ayları oldukça zor geçeceğe benziyor. Bu anlamda kış ayının gelmesiyle birlikte eş güdümlü olarak elektrik harcamaları da baya bir arttı. Bu anlamda vatandaşlara kış yardımı müjdesi de yapıldı. Yapılacak olan bu devlet yardımı PTT tarafından verilecek. 

ELEKTRİK VE KÖMÜR KIŞ DESTEĞİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakan Yanık, gereksinim sahibi vatandaşlar amacıyla desteklerin derli toplu bir şekilde sürdüğünü belirterek, kış mevsimi süresince gereksinim sahibi vatandaşlara yönelik desteklere ayrı özen göstereceklerini kaydetti.

Bakan Yanık, yakacak yardımı ile gereksinim sahibi vatandaşlar amacıyla Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu'ndan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştireceklerini bildirdi.

Kış ayları süresince yardımların süreceğini ve dağıtım işlemlerinin maliyetinin 40 milyon TL olduğunu kaydeden Bakan Yanık, "Tüm Türkiye'de tespit edilen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız vasıtasıyla süratli ve etkin bir şekilde gereksinim sahiplerimize bu dağıtımı gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.


Elektrik Tüketim Desteği'nde ise 2019'dan bugüne kadar oluşturulan yardımın 6 milyar TL'ye ulaştığına ilgi çeken Bakan Yanık, ''İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda bu kapsamda aşağı yukarı 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz.'' dedi.HEMEN E-DEVLET'TEN BAŞVURU YAPIN! 

Verilecek olan yardımlardan yakacak ve elektrik yardımı almak için online olarak başvuru yapabilirsiniz. Yapılacak yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden üzerinden başvurabilecek.

Elektrik Tüketim Desteği'nin ise sosyal yardım programından derli toplu olarak faydalanan vatandaşlara, rastgele bir müracaatta bulunmasına lüzum olmadan verildiği belirtildi.


E-DEVLET KIŞ DESTEĞİ BAŞVURU EKRANI


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER