PTT’den Emekliyi Sevindiren Hizmet: Emeklinin Hesabına SMS Karşılığı 50 Bin TL Yatırılacak!

PTT’den Emekliyi Sevindiren Hizmet: Emeklinin Hesabına SMS Karşılığı 50 Bin TL Yatırılacak!
YAYIN TARİHİ: 19.01.2022 10:06:00

PTT tarafından emeklileri sevinç yağmuruna boğmaya başlayacak bir destek geldi. Geçtiğimiz yılın ekonomik dalgalanmaları, emekliler açısından da zor geçmesine neden olmuştu. Zor zamanlar geçirmek zorunda kalan emeklilere özel olarak kampanyalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Buna göre emeklilerin rahat edebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı talimatıyla yeni dönem emekli zammı geldi. Emeklilere yapılan zam hareketinden sonra ikinci bir güzel haber ise PTT’den geldi. PTT emeklilere özel olarak 50 bin TL nakdi yardımın sağlanacak olduğunun duyurusunu gerçekleştirdi.

Emekliler, geçen sene alım gücünü çok düşük şekilde kapatmak zorunda kalmıştı. Bu durumda ister istemez birtakım maddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden oldu. Maddi açıkları kapatabilmeleri adına ise tek çare kredi kartları olmuştu. Böylelikle kullanmış oldukları kredi kartlarıyla ihtiyaçlarını bir nebzede olsa giderebilme şansına sahip oldu. 2022 yılına giriş yaptığımız şu dönemde emeklilerinde borçlanmaları çok fazla birikmeye başladı. Haliyle bu durumunda ödeme yapma konusunda epey bir güçlük çekmesine neden oldu. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


 

PTT’den Emeklinin Hesabına SMS karşılığı 50 Bin TL Destek 


Emeklilere özel şekilde sağlanan yeni dönem yapılandırmasıyla, borçlarını hızlı şekilde kapatma kolaylığına ulaşmış olacaklardır. Çünkü PTT tarafından SMS karşılığı 50 bin TL destek verilecek. Bu sayede emeklilerinde ödeme zorlukları sağlanacak yüksek limitli destek ile hafifletilmeye başlanmış olacak. Böylece emeklilere özel kredi kampanyaları da karşımıza çıkmaktadır.

PTT İkinci Emekli Kredisine de Yer Verdi!


PTT yalnızca 50 bin TL kredi olanağı sunmakla kalmadı. Ayrıca ikinci bir hamle gelerek emekli vatandaşların 80 bin TL kadar kolayca kredi kullanabilmesi sağlanmış oldu. 50 bin TL borç kapatma kredisini kullanabildiğiniz gibi borçlarınızı kolay yoldan kapatabilmeniz adına da 80 bin TL daha nakdi yardımın geleceği belirtildi. Bu haberin duyurusu yapılması sonrasında çok fazla mutlu olan emekliler ise artık PTT şubesine giderek kredilerini çekmek isteyebilir. Fakat burada önemli olacak noktalardan biri ise PTT şubesine gitmeden SMS yoluyla kredinizin tanımlanmasını yapabilecek olduğunuz. SMS ya da PTT internet sayfası üzerinden başvurularınızı yapabilmeniz mümkün. 


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR