PTT'den Emeklilere 4.500 TL! Ek 7.500 TL Avans Müjdesi! Size En Yakın PTT Şubesinden Kimlikle Çekin

PTT'den Emeklilere 4.500 TL! Ek 7.500 TL Avans Müjdesi! Size En Yakın PTT Şubesinden Kimlikle Çekin
YAYIN TARİHİ: 21.01.2022 15:45:00

PTT, bankalar dışında fakat bankalar vasıtasıyla ihtiyaç kredisi ve nakit avans gerçekleştiren tek kurum konumunda. Bankalardan değil de PTT'den gereksinim kredisi kullanacaklar amacıyla özel bir kredi paketi yayınlayan PTT emekli maaş müşterisi olanlara ayrıcalıklarını artırıyor. PTT'den kredi kullanacaklar amacıyla sağlanan ayrıcalıklar kurumun kredi işlemleri sayfasından açıklandı.

PTT milyonlarca emekliye oldukça özel kredi veriliyor. Kurumun güncel faiz oranlarıyla emekliler 1.000 TL'den 80.000 TL'ye kadar nakit gereksinimlerini karşılayabilirler. Öte yandan SGK ise emekliye avans veriyor. Bu da 3 maaş olarak toplamda 7.500 TL'dir.  Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

PTT 2022 YILI EMEKLİYE İHTİYAÇ KREDİSİ VE NAKİT AVANS 


Emekli maaşı olup derli toplu olarak PTT vasıtasıyla maaşını alanlara sağlanan kredi olanakları başka müşterilere göre daha avantajlıdır. Türkiye'nin dört bir yanı sıra şubeleri olan PTT, emekli müşterilerinin gereksinim kredisi isteği olması durumunda, anında kredi veriyor. 
PTT şubelerinden yapılacak başvuruları çok süratli değerlendiren kurum, müşterilerinin kredi puanlarına göre nakit destek sağlıyor. 
Kurumdan kredi almak ise oldukça kolay! İsteyenler başvurularını PTT şubelerinden yapacaklar. Vatandaşlar oturdukları yerlerde ya da muhitte kendilerine en yakın PTT şubelerine kimlikleri ile müracaatta bulunacak olan emekliler, kredi risk durumuna göre kendileri amacıyla uygulanacak olan faiz miktarlarını öğrenecekler. PTT'nin Aktif Bank aracılığı ile sağladığı gereksinim kredisinde aylık faiz miktarları yüzde 2.39 bandından başlar. Bu miktar yada bu miktara yakın bir faizle emeklilere gereksinim kredisi sağlanır. Emekliler gereksinim kredisi ödeme planının kendilerine makul olması durumunda şubelerden anında kredi çekebilirler. 

EMEKLİYE 3 MAAŞ AVANS YANİ 7.500 TL 


Emekli aylığı bağlandıktan sonra, bekleyenlere 3 asgari ücret toplamında avans verilirken, emekliler de 3 maaş faizsiz nakit desteği sağlanmasını talep ediyor. Eğer talepler yaşama geçerse, emekliler SGK'ya yazılı müracaat ederek avans talep edebilecek. Emeklilere en düşük ödemenin iki bin 500 lira bulunduğu öneme alındığında, maaşa göre en az 7 bin 500 lira avans çekilebilecek.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR