PTT Gişelerine Kimlikle Başvuru Yapın! 3 Ay Süresince... Devlet Tüm Faturaları Anında Karşılıyor!

PTT Gişelerine Kimlikle Başvuru Yapın! 3 Ay Süresince... Devlet Tüm Faturaları Anında Karşılıyor!
YAYIN TARİHİ: 7.11.2021 11:19:00

​Ardı ardı ardına açıklaması yapıldı. PTT gişelerine zaman kaybetmeden başvurun! Faturaları devlet karşılamaya başlayacak ve ödemelerin tamamı 3 ay süresince sürecek. Türkiye'de yaşayan vatandaşlar kimlikleriyle PTT gişelerine giderek müracaat etmeleri halinde fatura desteği alıyorlar. Başvurular koşulsuz şartsız olarak veriliyor. 

Tek tek açıklama yapıldı. Türkiye'de yaşayan vatandaşlar kimlikleriyle PTT gişelerine giderek müracaat etmeleri halinde fatura desteği alıyorlar. Başvurular koşulsuz şartsız olarak veriliyor. Özellikle elektrik yardımı oldukça önem arz ediyor. Sosyal yardım uygulamaları kapsamında ilan ettiği özelliklere uymaları gerekiyor.

Elektrik Faturası Devlet Desteği

Ülkemizde asgari ücret ile geçinmek mecburiyetinde olan pek çok aile vardır. Ev kirası, çocukların okulu, mutfak masrafı, derken bir de üstüne faturalar eklenince işin içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Vatandaşlarımız bu anlamda devletin verdiği destekler ile derin bir soluk almaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusundan verdiği gıda, barınma, konut, yakacak ve eğitim desteklerine bir yenisi daha eklenerek vatandaşlara devlet elektrik desteği yardımı da verilmektedir.

Elektrik faturası desteği derli toplu sosyal yardım programlarından ya da engelli yaşlı aylığından faydalanan gereksinim sahibi TC vatandaşlarına veriliyor. Bu şahıslar elektrik tüketim desteğinden yararlanabilir. İhtiyaç sahibi hanelerin elektrik kullanımı tespit edilen kw/saat limitine kadar karşılanır.


Elektrik desteği yardımı, gereksinim sahibi aileler içersinde ki müracaatte tespit edilen vatandaşın gelir haline bakılarak sağlanıyor. Hanedeki vatandaş başına düşen gelirin net asgari ücretin (AGİ hariç) 3’te 1’inden az olması koşulu aranıyor. 2021 itibarıyla bu tutar 852 TL oldu. Dört şahıslik ailenin gelirinin 3.409 TL’nin altında olması gerekiyor.PTT ÜZERİNDEN KIŞ DESTEĞİ 

Kış aylarına girilmesiyle elektrik ve yakacak desteğine lüzum duyan vatandaşlar amacıyla yardım geliyor. Bakan Yanık elektrik ve yakacak yardımı ile alakalı detayları açıkladı. Bakan Yanık açıklamalarında kış mevsimi süresince dar gelirlinin yakacak ve elektrik giderlerine destek olmak amacıyla toplamda 2,5 milyar TL yardım vereceklerini açıkladı. Açıklamalarında lüzum sahibi vatandaşlar amacıyla desteklerin derli toplu bir şekilde sürdüğünü belirten Bakan Yanık bilhassa kış mevsimi süresince lüzum sahibi vatandaşlara yönelik desteklere ayrı özen gösterdiklerini ifade etti.

İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Diğer yandan Elektrik Tüketim Desteği’ni ise derli toplu sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize durumu hazırda veriyoruz. Herhangi bir kuruma müracaat yapmalarına lüzum yok.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER