PTT gişe personeli ve dağıtıcı alımı duyurusu! Ve netleşti! PTT personel alımı! İşte aranan şartlar

PTT gişe personeli ve dağıtıcı alımı duyurusu! Ve netleşti! PTT personel alımı! İşte aranan şartlar
YAYIN TARİHİ: 14.11.2021 12:44:00

​Ve netleşti! PTT personel alımı! PTT gişe personeli ve dağıtıcı alımı duyurusu! İşte aranan şartlar. PTT doğrultusundan Türkiye çapında açılacak olan yeni şubeler amacıyla personel alımı uygulanacağı duyuruldu. Bu alımlar amacıyla kadro dağılımı ise şu şekilde bekleniyor: “Avukat, veri giriş elemanları, idari personel, ofis memuru, sekreter, silahlı-silahsız emniyet görevlisi, temizlik personeli, okul evveli öğretmeni, şoför, gövde işçisi, kargo dağıtım elemanları (motosikletli kurye), değişik branşlardan tekniker, teknisyen ve mühendis”

​Ve netleşti! PTT personel alımı! PTT gişe personeli ve dağıtıcı alımı duyurusu! İşte aranan şartlar. PTT en fazla personel alan kurumlardan biridir. Bu anlamda PTT personel alımları devamlı olarak vatandaşlar tarafından takip ediliyor. PTT gişe personeli ve dağıtıcı alımı duyurusu bu süreçte yapılabilir. Binlerce aday PTT personel alımlarını dört gözle bekliyor. 
GENEL ŞARTLAR

Konu ile alakalı olarak önceki dönemlerde oluşturulan PTT personel alımlarında müracaat şartları olarak alttaki gibi olmuştu. Bu şartlar Ünvana göre değişiklık göstermektedir. PTT personel alımı başvuru şartları açıklandı. 

a) Türk vatandaşı olmak.

b) Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.

c) Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak


d) Erkekler amacıyla askerliğini yapmış olmak.

e) Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak.

f) İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.


g) Taksirli suçlar hariç olmak üzere, ağır hapis ya da altı aydan çok hapis ya da affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, güvencesi suiistimal, sahtecilik, hileli iflas ya da istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, bayan ya da çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş amacıyla aracılık, uyuşturucu madde kullanma,

h) Madde kaçakçılığı suçlarından ötürü hükümlü bulunmamak.

i) Kamu haklarından yasaklı olmamak. j) Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

k) 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel emniyet kimlik kartına sahip olmak.

l) Tercihen Para ve Değerli Eşya Nakliyeciliği konusu ile alakalı deneyimli olmak


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER