Pitbull Saldırısına Uğrayan Asiye'nin Babası Neden İşten Kovuldu? Asiye'nin Babasını Kim Kovdu?

Pitbull Saldırısına Uğrayan Asiye'nin Babası Neden İşten Kovuldu? Asiye'nin Babasını Kim Kovdu?
YAYIN TARİHİ: 25.12.2021 14:10:00

Türkiye'yi ayağa kaldıran olayın adresi Gaziantep olmuştu. Bu anlamda Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin babası işinden oldu. Gaziantep'te bir sitenin bahçesinde pitbull saldırısına uğrayarak ağır yaralanan ve hayati tehlikesi hala devam eden Asiye Ateş'in sitedeki kapıcı olarak çalışan babası Hüseyin Ateş, site idaresi doğrultusundan işten kovuldu. Peki Pitbull saldırısına uğrayan Asiye'nin babası neden işten kovuldu? Asiye'nin babasını kim kovdu?

Asiye'nin saldırıya uğradı sitede kapıcı olarak çalışan baba Hüseyin Ateş, işinden kovulduğunu açıkladı. Oturdukları evinde site yönetimine ait bulunduğunu ifade eden Ateş, evden taşınmak mecburiyetinde bulunduğunu anlattı.Baba Ateş, "Benim tek isteğim adaletin yerinin bulmasıdır. Asiye'nin sağ salim çıkması. Asiye amacıyla daha iyi bir yüz nakli yapılması amacıyla daha iyi okullarda okumasını istiyorum. Ne yapılacak ise Asiye amacıyla istiyorum. Şu anda işimden kovuldum. Isıran köpekler patronumun köpekleri bulunduğu amacıyla evimden de taşınacağım. İnşallah kızım sağlığına bir an evvel kavuşur" diye konuştu.

PİTBULL SALDIRISINA UĞRAYAN ASİYE'NİN BABASI NEDEN İŞTEN KOVULDU? ASİYE'NİN BABASINI KİM KOVDU?


Asiye'nin dayısı Tevfik Doğan ise eniştesi Hüseyin Ateş'in işinden kovulduğunu söyleyerek "Asıl bundan sonra ne olacak?" diye sordu.Doğan, "Allah devletimizden razı olsun. Gerekli çaba ve gayreti gösterdiler. Eniştem Hüseyin'in patronlarına ait köpeklerin ısırması neticesi çocuk bu duruma geldi. Eniştem işine devam edemeyecek, işinden de oldu. Mağdur oldu ve kafasını sokacak bir yeri dahi yok. Asıl bundan sonra ne olacak? Bizler yakınları olarak mücadele ediyoruz ama bu da belli bir yere kadar" ifadelerini kullandı.

ASİYE ATEŞ ÖLDÜ MÜ, SON DURUMU NE?

Yoğun bakımda hayat mücadelesi devam eden ufak kız ilk ameliyatını oldu. Kısa vakit sonra ikinci ameliyatını olacak olan Asiye’nin hayati tehlikesi devam ediyor.
GAZİANTEP’TE PİTBULL DEHŞETİ NASIL OLDU?

4 yaşındaki Asiye Ateş, Gaziantep Beştepe Mahallesi'nde oturdukları sitenin bahçesinde oynuyordu. Basket sahasında aniden bire iki pitbul köpeğin saldırısına uğradı. Çevredekilerin yardım etmeye koştuğu o anlarda köpek, ufak çocuğu uzun vakit bırakmadı. Yüzünden ve göğsünden yaralanan çocuk kurtarılarak sıhhat ekiplerine teslim edildi. Saldırgan köpekler yakalanarak barınağa götürüldü. Hastanede tedavisi süren ufak çocuk hayat savaşı veriyor.

6 KİŞİ GÖZALTINDA

Gaziantep Valiliği de saldırıya dair yaptığı bildirimde 6 bireyin gözaltında olduğunu ve adli sürecin devam ettiğini bildirdi. 

Yapılan yazılı bildirimde, "Bir sitede oturan 5 kişiye ait iki adet pitbull cinsi köpeğin site çalışanının çocuğunu baş ve boğaz bölgesinden hayati tehlike oluşturacak şekilde yaraladığı belirti edilen bildirimde, “Söz hususu yaralı çocuk, vakanın ardındannda hastaneye sevk edilmiş olup, tedavisine devam edilmektedir. Olaya karışan iki köpek Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü doğrultusundan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmiştir. Olayla alakalı beş şüpheli ve site güvenlikçisi ile toplam altı kişi gözaltına alınmıştır. Adli ve idari proses devam etmekte olup, yaralı çocuğun tedavisi ve ardından Valiliğimiz doğrultusundan takip edilecektir." denildi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR