Parasını Bankaya Yatıranlar Yaşadı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Oranlarını Duyanlar Bayram Edecek!

Parasını Bankaya Yatıranlar Yaşadı! 32 Günlük Vadeli Mevduat Oranlarını Duyanlar Bayram Edecek!
YAYIN TARİHİ: 18.07.2021 15:10:00

Kamu ve Özel Bankalar tarafından 32 günlük mevduat oranları açıklandı. Bankaların en yüksek mevduat oranları ne kadar? Hangi banka daha çok sunuyor?

Parasını değerlendirmek isteyenler bankaların vadeli mevduat oranlarını yakından takip ediyor. Çoğu vatandaş parasını değerlendirmek adına bankaların mevduat hesaplarına yatırıyorlar. Bu kapsamda bankalardan vatandaşı sevindirecek açıklamalarla beraber bankaların vazdeli faiz oranlarında büyük oranda artış gözlemlendi. Yakından takip edenler için bankaların oranlarını inceleyerek haberimizde derledik.

Vatandaşın tercih etme sebeplerinden en önemlisi de mevduat hesaplarının risksiz olmasıdır. Bir çok banka tarafından yüksek faiz oranı "hoş geldin faizi" olarak belli bir süre boyunca kısıtlı olarak verebilmektedir. Bankaların Faiz oranları da vade süresine ve mevduat tutarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların sevindiren güncel oranları...

32 GÜNLÜK MEVDUAT FAİZLERİNDE BÜYÜK ARTIŞ!

Bankalar tarafından son dakika tek tek açıklama geldi. Bankalar tarafından vatandaşın yatırım araçlarından biri 32 günlük vadeli mevduat faizleri gelen son dakika açıklamasına göre büyük oranda artış göstermiş durumda.

Bunun en önemli sebeplerinden biri de dövizin yükseliş devresine girmesi olurken ayrıca bununla eş zamanlı olarak Merkez Bankası tarafuından alınan maddi sıkılaşma adımları ile beraberde bankalar tarafından mevduat faiz oranlarında artış yaşandı. Gerçekleştirilen bu hamlelerle beraber nakiti tespit edilen ve bankalarda hesap açarak vadeli mevduat ile parasını değerlendirmek isteyen kişilerinde yüzlerini  güldürmektedir. 

SON DAKİKA 32 GÜNLÜK MEVDUAT ORANLARI NE KADAR OLDU?

FİBABANKA KİRAZ HESAP ORANI?


%19,50

ODEABANK OKSİJEN DİNAMİK HESAP

%19,20

BURGAN BANK E-MEVDUAT

%19,00

ALTERNATİF BANK VOV HESAP

%19,00

CEPTETEB MARİFETLİ HESAP

%19,00

HSBC E-MEVDUAT

%19,00

İNG E-TURUNCU HESAP

%18,50


ŞEKERBANK VADELİ MEVDUAT

%18,25

VAKIFBANK E-VADELİ MEVDUAT

%18,00

İCBC MEVDUAT FAİZİ

%18,00

QNB FİNANSBANK E-VADELİ HESAP

%17,85

ZİRAAT BANKASI VADELİ TL MEVDUAT HESABI

%17,00

DENİZBANK E- MEVDUAT

%17,00

HALKBANK E-MEVDUAT

%18,00

YAPI KREDİ VADE DÖNÜŞÜM

%17,00

Akbank E-MEVDUAT HESABI

%17,00

GARANTİ BBVA E-VADELİ HESAP

%15,00

İş BANKASI VADELİ TL MEVDUAT HESABI

%12,95DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER