Para Yardımı Verilmeye Biraz Önce Başlandı! Hemen E-devlet Bağlamında Başvuru Yapmak İçin Tıklayın

Para Yardımı Verilmeye Biraz Önce Başlandı! Hemen E-devlet Bağlamında Başvuru Yapmak İçin Tıklayın
YAYIN TARİHİ: 28.01.2022 11:45:00

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağlamında belirli şartlarla herkese açık olan sosyal yardım başvuruları e-devlet üzerinden çevrimiçi şeklinde yapılacak olup, başvurularınızı anında https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilirsiniz. Nakit para yardımı için müjde az önce geldi. Bu anlamda paralar e-devlet üzerinden hesaplara geçiyor. Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, 31 Şubat 2022 tarihine kadar  yapılacak nakdi sosyal yardım ödemelerine ilişkin şu bilgileri verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık doğrultusundan nakit para gereksinimi olan vatandaşlar amacıyla para vardımı uygulanacağı açıklanmıştı. Bu anlamda nakit paralar hesaplara yattı mı sorusu merak ediliyor. Nakit sosyal yardım başvurular bugün bağlamında başlamış durumda. Alanlar, almayanlara duyursun dedik ve haberini yaptık. Nakit para başvurularına e-devlet üzerinden online olarak başvuru yapılacak olup, sayfamızda verdiğimiz link üzerinden detayları öğrenebilirsiniz. Peki, Bakan Yanık’ın açıkladığı bu para desteği kimlere verilecek? Nakit yardımı için başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar..


 

SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR, NEREYE YAPILIYOR?


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bağlamında belirli şartlarla herkese açık olan sosyal yardım başvuruları e-devlet üzerinden online şeklinde yapılacak olup, başvurularınızı hemen https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden yapabilirsiniz.

SOSYAL YARDIM PAKETİ SAYISI ARTTI

Yanık, Eşi Vefat Eden Kadınlara Yönelik Nakdi Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yardım, Muhtaç Asker Çocuklarına Yardım ve Öksüz Yetim Yardımı olmak üzere, 4 ayrı kapsamda yapılacak ödemelerin bugün itibarıyla başladığını duyurdu.


Eşi vefat eden ve yardıma muhtaç kadınların yanında olmaya devam ettiklerini belirten Yanık, ihtiyaç sahibi kadınlara bu kapsamda toplamda 64,3 milyon TL destek sağlanacağını aktardı. Zorunlu askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların aileleriyle çocuklarına 2 ayrı sosyal yardım programıyla destek verdiklerini ifade eden Yanık, ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına toplamda yaklaşık 25,1 milyon TL yatırılacağını açıkladı.

NAKİT PARALAR HESAPLARA BUGÜN YATMAYA BAŞLADI


Anne, babası veya her ikisi de vefat etmiş, 18 yaş altındaki ihtiyaç sahibi çocuklar için de destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Yanık, bu kapsamda toplamda 16,6 milyon TL’nin hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Nakdi sosyal yardım ödemelerinin 28 Aralık gününe kadar hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağını belirten Bakan Yanık, “Aralık ayında 4 nakdi sosyal destek programı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 106 milyon TL ödeme yapacağız. Hak temelli, hesap verilebilir, nesnel kriterlere bağlı ve sürdürülebilir bir sosyal yardım anlayışıyla politikamızı üretmeye ve hizmetlerimize devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR