Para Akıyor! Maaş Ve Promosyon Zammı Sonrası Bir Müjde Daha! Emekli, Dul, Yetim Aylığı Alan Herkese

Para Akıyor! Maaş Ve Promosyon Zammı Sonrası Bir Müjde Daha! Emekli, Dul, Yetim Aylığı Alan Herkese
YAYIN TARİHİ: 16.02.2022 09:27:00

Ülkemizde yaşanan enflasyon artışı ve alım gücünün azalması nedeniyle 2022 yılında memur ve asgari ücrete yapılan zamlar ile durum bir nebze iyileştirildi. Ancak kurlarda meydana gelen dalgalanma ve market fiyatlarının artmasından dolayı 3. müjdenin de geleceği duyuruldu. Bu müjde tüm emekli, dul ve yetimleri ilgilendirmektedir.

Özellikle 2022 yılında emekli maaşlarına zam yapılmasının ardından yeni bir iyileştirme emekli vatandaşları oldukça heyecanlandırmış durumda. Dul ve yetim vatandaşlar ise yapılan zam miktarı az bulduğundan konuyu çok yakından takip etmektedir. Bu arada emekliler için de etkili bir iyileştirmenin yapılacağına dair yaygın bir kanı da oluştu. Peki, emeklilere özel iyileştirme planın detaylarında neler var? İşte ayrıntılar!

Emekliler İçin Yeni İyileştirme


2022 yılında emekli vatandaşlara yapılan yüzde 25’lik zam artışı ve sonrasında ek olarak maaş promosyonu verilmişti. Bu gelişmelerin neticesinde emekli maaşları en az 2500 Türk lirası civarına gelmiştir. Önümüzde ki aylarda özellikle ramazan ve kurban bayramlarında emekli vatandaşlara TÜFE oranı kadar promosyon verilebileceği gündeme geldi.
Henüz konuyla ilgili net bir resmî açıklama gelmemesine rağmen uzmanlara göre bu promosyonun miktarı 1000 lira 1500 lira arasında olabileceği düşünülmektedir. Ayrıca bu promosyonun devamlılığı hakkında net bir bilgide bulunmamaktadır. Ancak yine uzmanların görüşlerine göre 2 aylık bir periyotta ödemelerin yapılacağı düşünülmektedir.


Dul ve Yetim Olan Herkes Yaralanabilecek


3. müjde haberi sadece emekliler için geçerli olmayacak.  Aynı zamanda dul ve yetim aylığı alan her vatandaşta bu yeni promosyondan faydalanabilecek. 2022 yılı itibari ile dul ve yetim aylıklarında yapılan yüzde 8,5 zam sonrası aylıklar bir miktar artmıştı. Bu zam’a ilave olarak aylıklara 1000 Türk lirası daha eklenileceği düşünülmektedir.


Emeklilere yapılacak olan yeni promosyonda olduğu gibi dul ve yetimler içinde yapılacak lan promosyon ile ilgili resmi bir açıklama olmadı. Ancak Ramazan Bayramı öncesinde müjdenin verileceği düşünülmektedir. Öte yandan bu promosyon, uzmanlara göre aylık olarak ve tek sefer usulüne göre yapılmayacak.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR