Pandemi Destek Ödemesi Nasıl Alınır? Pandemi Destek Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Başvuru Ekranı!

Pandemi Destek Ödemesi Nasıl Alınır? Pandemi Destek Ödemeleri Ne Kadar Oldu? Başvuru Ekranı!
YAYIN TARİHİ: 30.04.2021 16:46:00

Pandemi sosyal destek yardım başvuruları devam ediyor mu? Destek ödemelerine zam geldi mi? Ne kadar zam geldi? Başvurular nasıl yapılacak? Ödemeler ne zaman başlayacak?

Koronavirüs ile beraber verilmeye başlanan pandemi sosyal destek yardımı için yeniden düğmeye basıldı. Pandemi destek yardımı için süreç devam ederken başvurunun detayları araştırılıyor. Geçtiğimiz yıl pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine destek olmak adına 1000 TL olarak ödenmeye başlanan destek ödemelerine dair Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, desteğin sürdürüleceğine dair müjdeyi verdi.

PANDEMİ YARDIM DESTEĞİ YENİDEN VERİLECEK!

Koronavirüs ile mücadele 1 yılı aşkın süredir devam ederken, milyonlarca vatandaşın yararlandığı 1000 TL pandemi destek ödemesi tam kapanma ile beraberde milyonların gündeminde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs ile mücadele döneminde ödenmeye başlanan 1000 TL sosyal destek yardımı ihtiyacı olanlara verilirken, konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamaları geldi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunarak, ihtiyaç sahibi hanelere 1000 TLolarak verilen nakdi yardım desteğinin arttığını ve yeniden başlatıldığı duyurusunda bulundu. Bunun üzerine başvurulara dair araştırmalar başlarken, 1000 TL yardım başvurusu yaptıktan sonra sorgulama işlemleri E-Devlet üzerinden gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Pandemi destek başvurusuna dair merak edilenler...

PANDEMİ DESTEK ÖDEMELERİNE ZAM GELDİ Mİ? NE KADAR OLDU


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası'nda Enerjetik Malzemeler Üretim Tesisi Açılışı ve Ürün Lansmanı'na katılarak burada gerçekleştirdiği konuşmasında memur ve esnaf desteklerine değinirken, merakla beklenen pandemi destek yardımına dair de müjdeyi verdi;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıkalamsında "İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak, yeniden başlatıyoruz. Bunun için 2 milyar 540 milyon liralık bir kaynak tahsis ettik. Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına da yine ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak için 183 milyon lira ilave kaynak gönderdik. Belediyelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlarımız da bu süreçte milletimizi pek çok proje ile desteklemeyi sürdürüyor." açıklamasında bulundu.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

Koronavirüs Pandemi süreci ile beraber sosyal yardım desteği olarak verilen, 1000 TL yardım başvurusu, E-Devlet girişi ile internet üzerinden kolayca başvuruları yapılabilmektedir. Fakat oluşabilecek yoğunluğun önüne geçebilmek adına, TC Kimlik Numarası'nın son hanelerinize göre haftanın belirlenen günlerinde sosyal yardım desteği için başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ!
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER