Özel Sektör Çalışanlarına Veriliyor! Kasım, Aralık Ve Ocak Aylarında 600 TL Kış Yardımı Yapılacak!

Özel Sektör Çalışanlarına Veriliyor! Kasım, Aralık Ve Ocak Aylarında 600 TL Kış Yardımı Yapılacak!
YAYIN TARİHİ: 4.11.2021 09:20:00

​Özel sektör çalışanı milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bu anlamda Peş peşe son dakika açıklamaları geldi. Kasım, Aralık Ve Ocak Aylarında 600 TL Kış Yardımı Yapılacak!

Tek tek açıklama yapıldı. Özel Sektör Çalışanları Dikkat! Kasım, Aralık Ve Ocak Aylarında 600 TL Kış Yardımı Yapılacak! Son dakika gelişmeleri haberimizde yer alıyor. Bu anlamda özel sektörde çalışan milyonlara kış yardımı yapılacak.

600 TL KIŞ YARDIMI YAPILACAK!

Son zamanlarda gelen zam haberlerinden sonra güzel haberler de gelmiyor değil. Bu anlamda özel sektörde çalışan milyonlara kış yardımı yapılacak. Her şirket kendi bütçesine göre işçilere destek olacak. Bu konudaki yardım rakamının 600 TL olduğunu ancak rakamın aşağısında ya da yukarısında destek verilebileceği belirtildi. Pandemi döneminde ekonomide meydana gelen kötü gidiş sonrasında insanları günlük hayatta mutsuz etmişti. Çalışanlar ile birlikte olup her şeyi paylaşmak oldukça önemli. 
Kasım, aralık ve ocak ayını kapsayacak şekilde işletmelerimizin büyük bir bölümü işçilerin maaşlarına destek olmak amacıyla herkes kendi ölçüsünce bir ödeme yapacak.


KIŞ DESTEK YARDIMI KÖMÜR VE ELEKTRİK YARDIMI OLARAKTA YAPILIYOR 

Kış süresince lüzum sahibi vatandaşlara desteklerinin süreceğini altını çizen Bakan Yanık, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında lüzum sahibi vatandaşlarımıza 2,5 milyar lira destek vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Diğer yandan elektrik tüketim desteğini ise derli toplu sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize halihazırda veriyoruz. Herhangi bir kuruma müracaat yapmalarına lüzum yok. Sadece kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak."

Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Fakat takipteyiz
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER