Otomobil Sahipleri İsyan Edecek! Okkalı Zam Duyuruldu: Akaryakıt 21 TL Oluyor! Tarih Açıklandı

Otomobil Sahipleri İsyan Edecek! Okkalı Zam Duyuruldu: Akaryakıt 21 TL Oluyor! Tarih Açıklandı
YAYIN TARİHİ: 31.01.2022 10:28:00

Araba sahiplerini şoke edecek olan zam haberi gelebilir. Bu anlamda gazeteci Remzi Özdemir benzin fiyatlarıyla ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Türkiye’nin ekonomik krize karşı önlem almadığını dile getirerek, Yeniçağ’daki köşesinde doğalgaz, elektrik ve akaryakıta zamların geleceğini bildiren bir makale yazdı.

Bilindiği gibi her vakit yaptığı analizlerle hedefi 12'den vuran Gazeteci Remzi Özdemir gene gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Özdemir açıklamalarında Türkiye’yi bekleyen ekonomik krize değindi ve akaryakıt fiyatlarının kısa vadede 21 TL olacağını belirtti. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

BENZİN 21 TL 

Bizi vuracak krizin petrol bulunduğunu bildiren Özdemir benzinin litresinin 20 – 21 TL olacağını açıkladı ve şu şekilde devam etti:

“Bakın burası aslında önemli. Petrolün varili 90 doları gördü. 3 ay evvel 60 dolardı. Bu fiyatlar benzinin litresini kısa vadede 20-21 liraya çıkartacaktır. Motorin ve benzinin litresinin 21 lira bulunduğu bir ülkede siz toplu taşımaya 5 liraya mı bineceğinizi düşünüyorsunuz?”

DOĞALGAZ İÇİN YİNE YÜZDE 10 ZAM 


Konu ile alakalı olarak Özdemir açılamalarında doğalgaz fiyatlarının süratle yükseldiğini söyleyerek perşembe günü bile yüzde 10’a yakın yükseldiğini şu anda ödenen faturaların iki hem de üç katı sayılar gündeme geleceğini söyleyerek şu şekilde devam etti:

“Kimse kombiyi açmaya cesaret edemeyecek. Fakat daha da tehlikelisi Türkiye elektriği doğalgaz çevrim santralleri aracılığı ile üretiyor. Yani bu da elektrik fiyatlarını çıldırtacak.”

ELEKTRİĞE MEGA ZAM 

Remzi Özdemir yazısında elektrik zammı ile ilgili da değerlendirmelerde bulundu. Yazısında geride bıraktığımız ay 200 TL elektrik faturası ödeyen vatandaşın bu ay 400 TL, 400 TL ödeyen vatandaşın ise bu ay 900 TL ödeyeceğini bildirdi. Hem de Özdemir yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Daha kötüsü sanayiyi vuruyor. Çünkü üretim elektrikle gerçekleşiyor ve süratle maliyet artıyor. Bir fabrika 1 milyon lira aylık elektrik faturası ödüyorsa bu belki de 5 milyona çıkacak ve her şeye zam olarak yansıyacak. Bunun manası da enflasyon demek.”


Kaynak: Yeniçağ 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR