Okuduğu okullarla ayaklı üniversite 'benim' diye başa çıkamaz! Müge Anlı'nın eğitiminde yok yok!

Okuduğu okullarla ayaklı üniversite 'benim' diye başa çıkamaz! Müge Anlı'nın eğitiminde yok yok!
YAYIN TARİHİ: 4.11.2021 10:01:00

​Müge Anlı'nın eğitiminde yok yok! Okuduğu okullarla ayaklı üniversite 'benim' diye başa çıkamaz...Hafta içi her gün saat 10.00'da izleyici karşısına çıkan ve 2008 yılından bu yana Türkiye'nin nabzını tutan Müge Anlı'nın hayatı sık sık merak konusu oluyor. Türkiye'nin kalbini kazanan Müge Anlı'nın başarıları zaten herkesin malumu. Hem bu kadar göz önünde olup hem de özel hayatını gözlerden uzak tutmaya azami dikkat göstermesi de takdir topluyor.

Türkiye'ye onun gibisi zor gelir. 2008 yılından bu yana atv'de hafta içi her gün canlı yayında kayıpları arayan, faili meçhul cinayetleri çözen Müge Anlı bir yandan da sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor. Tüm Türkiye'nin en çok güvendiği sayılı isimlerden biri olan Müge Anlı'nın eğitime ne kadar önem verdiği herkesin malumu. Her fırsatta 'gidin okuyun' diyen Müge Anlı'nın eğitim hayatı da söylemlerinin aynısı. Müge Anlı'nın okuduğu üniversiteler ve bölümler takdir topluyor. Müge Anlı'nın eğitim hayatını sizler için ele aldık. İşte Müge Anlı'nın eğitimi, hayatı ve kariyeri... 


19 Aralık 1973'te İstanbul'da dünyaya gelen aselen Yugoslavya göçmeni olan Müge Anlı'nın ne kadar araştırılsa da lise hayatına dair bilgilere ne yazık ki ulaşılamıyor. Okuma aşkıyla Türkiye'de pek çok kişiye de ilham kaynağı olan Müge Anlı'nın en eski eğitim girişi üniversite yıllarına ait. Ekranlarında sevilen yüzü Müge Anlı lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde tamamladı. Sonrasında hemen kariyerine ilk adımını atan Müge Anlı, Kanal 6'da staj yapmaya başladı. Daha ilk günden yeteneklerini sergileyen Müge Anlı kısa bir süre sonra Kanal 6'nın as kadrosuna girdi. 

Her ne kadar lisans eğitimini tamamlar tamamlamaz kendisini Kanal 6 kadrosunda atsa da Müge Anlı'nın içindeki eğitim ateşi dinmedi. Yüksek lisans için kolları sıvayan Müge Anlı kapağı Kadir Has Üniversitesi'ne attı. Kadir Has Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisansı hukuk alanında yapmıştır. 

Hafta içi her gün atv ekranlarında programına devam eden Müge Anlı'nın eğitim aşkı dinecek gibi değil. Müge Anlı şimdilerde İstanbul Üniversitesi'nde sosyoloji eğitimine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bir canlı yayınında sosyoloji eğitimi aldığını şu sözlerle aktarmıştı:


'Ben sosyoloji 2. sınıfı öğrencisiyim. Vallahi çok zor bölümmüş şu sosyoloji'

MÜGE ANLI'NIN KARİYERİ

Televizyonculuk hayatına aslında magazin habercisi olarak başlayan Müge Anlı'nın ilk bilinen işi Şenay Düdek'le sunduğu magazin programlarıydı. İkilinin Dobra Dobra adını verdikleri program sadece 1 yıl sürdü. Müge Anlı yoluna daha sonra Pakize Suda ile devam etti. Müge Anlı daha sonra atv ekranlarında Müge Anlı ile Tatlı Sert programına başlamış ve magazincilik kariyerini böylece sonlandırmıştır. 

2010 yılında Sinan Çetin'in 'Film Gibi' adlı programına benzeyen bir program sunan ve adına 'Mektubunuz Var' adını veren Müge Anlı, geçtiğimiz yıllarda yine atv ekranlarında bir bilgi yarışması da sunmuştur. 

1993 yılında Burhan Akdağ ile 2008 yılında olaylı bir biçimde boşandı. 2002 yılında tek çocuğu olan Lidya'yı kucağına alan Müge Anlı, kızını babasına göstermediği haberleriyle gündeme gelmişti. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER