Öğretmenlere Koronavirüs Nöbeti! Karantinaya Alınan Öğrencilerin, Yemekleri Verilecek!

Öğretmenlere Koronavirüs Nöbeti! Karantinaya Alınan Öğrencilerin, Yemekleri Verilecek!
YAYIN TARİHİ: 7.04.2021 20:34:00
ABONE OL
  
Haberlerim Google News Takip Et

Koronavirüs testi Pozitif çıkan öğrencilerin derslerine giren öğretmenler  de 'temaslı' olarak karantinaya alınmamışlardır ve, iddiaya göre, öğrencilerle ilgilenmeleri için görevlendirilmişlerdir.

Antalya'da hayretlere düşüren çarpıcı bir iddia ortaya atıldı ve bu olay gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.  Alınan bilgilere göre, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Göynük Fen Lisesi'nde yatılı olarak okutan 11 öğrencinin, koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Burada Okulun pansiyonunda görev alan nöbete kalan öğretmenlere de idare tarafından, nöbetçi öğretmenlerin görevleri karantina sürecine göre yeniden düzenlenerek,  karantinaya alınan öğrenciler ile ilgili bir çok görev verildiği iddiaları ileri sürüldü. Bu süreçte sağlıklar hiçe sayılarak görevler verildiği iddiaları gündeme bomba gibi oturdu... İşte detayları...

11 ÖĞRENCİ POZİTİF ÇIKTI!

Alınan haberlere göre, Antalya'nın Kemer ilçesindeki Göynük Fen Lisesi'nde yapılan koronavirüs testlerinde 1 Nisan'da bir öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Bunun ardından durumlarından şüphelenilen diğer öğrencilere de koronavirüs testi yaptırılmıştır.

Ardından konu ile ilgili olarak alınan haberlere göre, alınan test sonuçlarına göre 8'i kız, 11 öğrencinin koronavirüs testi pozitif çıkmıştır. Koronavirüs testi Pozitif çıkan öğrencilerin derslerine giren öğretmenler  de 'temaslı' olarak karantinaya alınmamışlardır ve, iddiaya göre, öğrencilerle ilgilenmeleri için görevlendirilmişlerdir.

Yaşanan olayın ardından, okulun pansiyonunda görev alan ve her gün nöbet tutan nöbetçi  öğretmenlerin aylık nöbet listesi değiştirilmemiştir ayrıca iddialara göre karantinada bulunan pozitif öğrencilerin yemeklerini saat 07.00, 12.00 ve 18.00´de vermeleri de nöbet görevleri arasına eklenmiştir.


Ayrıca öğretmenlerin pozitif öğrencilerin saat 24.00'te vücut sıcaklıklarını ölçmeleri, de istendiği ve odalarında yoklamalarını almalarının istendiği ileri sürülen iddialar arasında yer almaktadır. Bu olayla beraber karantinaya alınmayan ve ailelerini riske attıklarını düşünen bazı öğretmenler tarafından yaşanan olaya itiraz etmişlerdir. Fakat durumlarında değişiklik yapılmadığı belirtilmiştir.

"ÖĞRETMENLERİMİZE TÜM KORUMA EKİPMANLARI SAĞLANDI"

Kemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir tarafından yapılan açıklamada, 12'nci sınıf öğrencileri arasında testi pozitif çıkanlar olduğu ifade edilerek, "Pozitif çıkanlar ve temaslı olanların tamamı pansiyonda ayrı odalarda izole edildi. İzole olan öğrencilerle ilgilenen pansiyondaki nöbetçi öğretmenlerimize de tüm koruma ekipmanları sağlandı. Evlerine gitmek istememeleri durumunda da pansiyonda kalabilecekleri söylendi. Karantina süresi biten öğrencilerimize de tekrar test yaptırarak izolasyonlarını bitireceğiz" açıklamasında bulundu.

"SALGIN BELİRTİSİ OLAN ÖĞRENCİLER BOŞ BİR ODADA İZOLE EDİLİR"

Antalya'nın Kemer ilçesindeki Göynük Fen Lisesi Okulun internet sitesinde 'Covid-19 Önlemleri' bölümünde 'Yönetici ve Öğretmen Rehberi'nde nöbetçi öğretmenlerin bu süreçteki sorumlulukları  ve görevleri arasında ise konuyla ilgili şu açıklamalar yapıldı;

"Okula girişte salgın hastalık belirtisi gösteren öğrencileri ve personeli öncelikle belirlenen boş bir odada izole eder ve ivedilikle ilgili idareciye haber verir."

Aynı önlemler listesindeki 'Pansiyonlarda Dikkat Edilecek Hususlar' kısmında da "Rahatsızlanan bir öğrenci için mutlaka sağlık birimleri ile irtibata geçilir. Salgın hastalık belirtisi gösteren öğrenciler öncelikle belirlenen boş bir odada veya alanda izole edilir. Gerekli birimlere ve ailesine ivedilikle haber verilir" ifadeleri de yer almıştır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER