Ödemeler Yarın Sabah Başlıyor! 10.000 Ve 11.000 TL Verilecek! Almayan Bin Pişman Olur

Ödemeler Yarın Sabah Başlıyor! 10.000 Ve 11.000 TL Verilecek! Almayan Bin Pişman Olur
YAYIN TARİHİ: 16.01.2022 19:10:00

Vatandaşların dört gözle beklediği ödemeler yarın sabah başlıyor. Bu anlamda Başkan Erdoğan açıklama yaptı. Gelir kayıplarına istinaden vatandaşların özellikle kış ayında zorluk yaşamaması adına 10.000 ila 11.000 TL kadar ödemeler yapılacak. Başvuruların E-devlet üzerinden alınacağı söylenen haberin detayları ise şöyle olmaktadır.

Devlet ihtiyacı olan kişilere 10.000- 11.000 TL kadar ödeme yapıyor haberleri son dakika olarak ajans kanallarına düşmeye başladı. Haberin detaylarını öğrenmek isteyen vatandaşlarımız için 10.000 ila 11.000 TL kadar ödemeler kimlere nasıl yapılmaktadır.


Devletten İhtiyacı Olanlara Gelir Ödemeleri


Gelir ödemeleri kapsamında esnaflara yönelik yapılan desteklerden biri de devlet ihtiyacı olan kişilere 10.000- 11.000 TL kadar ödeme yapıyor olmaktadır. Özellikle COVİD19 pandemi döneminden etkilenen esnafların olumsuz durumları geride bırakması, maiyetlerini karşılaması adına aylık gelir destekleri arttırılarak yapılacağı duyuruldu. Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından da açıklama getirilen bu müjdeli habere başvurmak ve detayları öğrenmek isteyen esnafların e-devlet üzerinden destek paketlerine yönelik genel detayları öğrenebilecekleri söylendi. 

2020 yılından beri hayatımızı olumsuz etkileyen korona virüsün etkilerini azaltmak adına devletimiz esnaflara yönelik destek paketlerini ardı ardına açıkladı. Salgından olumsuz etkilenen esnaflarımıza devlet tarafından yapılan bu yardımda hangi iş kesimlerinin ne kadar yardım alacakları da şehirlere ve işletmelere göre farklı olmaktadır. 

Gelir Yardımı Sadece Esnafa mı?


Sadece esnaflar için değil gelir durumu yetersiz, işsiz olan vatandaşlar için de sosyal devlet gereği destek ödemeleri yapılacağı söylendi. Buna göre başvurun kişilerin sosyal durumları ve iş durumları göz önünde bulundurularak yaşadığı zorlukları bir nebze olsun rahatlatmak adına devlet tarafından sosyal yardımların arttırılarak ivedilikle vatandaşlara destek yardımları yapılması kararlaştırıldı. Haber ajanslara düşer düşmez vatandaşların e-devlet üzerinden başvuru ekranın açılmasını bekledi. 

Ancak bu destek yardımlarına başvuruda bulunurken mutlaka taşınması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. İlgili bakanlıkların resmi sistemleri üzerinden ve e–devlet başvuru ekranından bulabileceğiniz bu koşulların neler olduğunu merak ediyorsanız devamı haberimizde. 
Devlet ihtiyacı olan kişilere 7.000- 9.000 TL kadar ödeme yapıyor ödemelerine ilişkin en güncel haberleri bulacağınız haberlerimiz ile gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR