Netleşti Ve Başvurular Başladı! 2022 Yılı İçin 17 Yaşını Dolduran Herkese Aylık 3.000 TL Harçlık...

Netleşti Ve Başvurular Başladı! 2022 Yılı İçin 17 Yaşını Dolduran Herkese Aylık 3.000 TL Harçlık...
YAYIN TARİHİ: 17.01.2022 16:41:00

İŞKUR geçen sene bulunduğu gibi 2022 senesinde de bu zorlu zamanlarda yurttaşların yanlarında yer almaya devam ediyor. Hem işsiz yurttaşların meslek deneyimi elde yapabilmesi hem tecrübe kazanması hem de gelir elde etmesi amacıyla fırsatlar sunmaya devam ediyor.

17 yaşını dolduran herkese aylık 3.000 TL harçlık ödemesi yapılacak… 81 kentte geçerli olan müracaatlar amacıyla gençlerin 17 yaşını doldurmaları yeterli olacak. İş başı eğitim uygulamaları yardımıyla 3.000 TL'ye varan ödemeler yapılacak. Peki İş Başı Eğitim'den kimler yararlanabilir? İEP İş Başı Eğitimin zamanı ne kadar? İş Başı Eğitimde ne kadar ücret ödeniyor. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI BAŞVURULARI NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

İŞKUR İşbaşı programları için başvurular ise oldukça kolaydır. Tüm Türkiye'de bağlı bulunduğunuz İŞKUR'a giderek başvuru yapmanız yeterli oluyor. 


 

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARININ SÜRESİ NE KADAR?

Programlar günde en az 5 en çok 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü aşmamak kaydıyla haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanabilir.

İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMLARINDAN YARARLANMA ŞARTLARI NELER?

- Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

- 15 ve 17  yaşını tamamlamış olmak,


- İşverenin birinci ya da ikinci dereceden kan hısmı ya da eşi olmamak,

- Emekli olmamak,

- Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa müracaat yapan işverenin çalışanı olmamak,

- Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olma

- İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

- Yukarıdaki şartları gerçekleştiren ve programa devam etmelerine engel halleri bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilirler.

- Hem de tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilirler.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI NEDİR?

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim edinmeleri ve kuramsal eğitimini aldıkları mesleklerde programlamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması hedefiyle düzenlenen programlardır. İşsizlerin mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve deney edinecekleri bir programdır. Programa katılmak isteyenler işbaşı eğitimi gerçekleştireceği işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumumuzdan da kendilerine işyeri bulunmasını talep edebilirler. Hem de işverenler de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR'dan da talep edebilirler. Peki bu uygulamanın zamanı ne kadar?
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR