Nakit İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Hesabınıza 8.000 TL Yatacak! TC Kimlik Numarası Yeterli

Nakit İhtiyaçlarınızı Karşılamak İçin Hesabınıza 8.000 TL Yatacak! TC Kimlik Numarası Yeterli
YAYIN TARİHİ: 24.12.2021 09:13:00

İhtiyaç kredisi desteği arayan vatandaşlara Akbank’tan müjdeli haber geldi. Uygun faiz oranları üzerinden gerekli şartları taşıyan vatandaşlara kredi desteği sağlanacak. Kredi paketi hakkındaki detaylar şu şekilde...

Akbank, uygun faiz oranları üzerinden vatandaşlara kredi desteği sağlamaya devam ediyor. Özellikle nakit ihtiyaçlarının ciddi şekilde artış gösterdiği bugünlerde sunulan kredi paketi vatandaşlar için adeta ilaç niteliğinde olacak. Krediden yararlanmak için bazı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Tüm ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz kredi paketine dair merak edilen soruların yanıtları...

Kredinin Özellikleri


Kredinin başlangıç faiz oranı yüzde 2.60, bu oran başvuru yapan kişinin KKB notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredinin alt limiti 1.000 TL iken üst limiti 100.000 TL’dir.
Kredinin vade süresi yasal düzenlemeler gereği, 50.001 TL üzerindeki kullanımlar için 24 aya düşmektedir. Altındaki miktarlar için 36 aydır.

Krediye Kimler Başvuru Yapabilir?


Akbank’ın sunduğu krediye başvuruyu 18 yaşından büyük olan, sabit geliri olan kişiler yapabilmektedir. Bankanın kredi başvurularını değerlendirme sürecinde en dikkat ettiği noktaların başında kişinin sabit bir geliri olması geliyor. Sabit gelir sahibi kişilerin başvurularının kabul edilme olasılığının daha yüksek olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak KKB notu başvurunun sonucuna doğrudan etki etmektedir. Akbank, gerekli gördüğü taktirde kefil isteme hakkına sahiptir.

Başvuru Nasıl Yapılır?


Hali hazırda Akbank müşterisi olanlar başvuru işlemlerini Akbank mobil bankacılık uygulaması, Akbank’ın resmi internet sitesi, 444 25 25 numaralı hat ve Akbank’ın şubeleri üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Akbank müşterisi olmayan kişiler işlemlerini Akbank şubeleri üzerinden gerçekleştirebilmektedir. 100.000 TL ve üzerindeki kredi başvurularının Akbank şubelerinden yapılması gerekiyor. İlgili tutar altındaki başvuru işlemleri diğer kanallar üzerinden yapılabilir.

Geri Ödeme Tutarı


Uygun faiz oranları üzerinden sunulan kredinin geri ödeme planının nasıl olacağı merak ediliyor. Kredi 3 ay geri ödemesiz dönem özelliğine sahiptir. Bu doğrultuda 36 ay vade süresi ile 8.000 TL kredi kullanılması durumunda kredinin aylık faiz oranı yüzde 2.60 olacaktır. Kredinin aylık taksit tutarı 373,02 TL, geri ödenmesi gereken toplam tutar ise 13.470,75 TL olacaktır.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER