Mustafa Karadayı kimdir? Bulgaristan Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Karadayı kaç yaşında, nereli?

Mustafa Karadayı kimdir? Bulgaristan Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Karadayı kaç yaşında, nereli?
YAYIN TARİHİ: 14.11.2021 11:24:00

Bulgaristan'da bugün seçim günü. Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimi için halk sandığa gidiyor. Adaylardan birisi de Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi Genel Başkan Mustafa Karadayı oldu. Peki, Mustafa Karadayı kimdir? Bulgaristan Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Karadayı kaç yaşında, nereli?

Komşumuz Bulgaristan bugün cumhurbaşkanını seçmek için sandığa gidiyor. Adaylardan birisi Türk. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Partisi Genel Başkan Mustafa Karadayı Cumhurbaşkanı adayı oldu. Peki, Mustafa Karadayı kimdir? Bulgaristan Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Karadayı kaç yaşında, nereli? İşte hakkındaki tüm her şey

MUSTAFA KARADAYI KİMDİR?

Mustafa Sali Karadayı 8 Mayıs 1970 tarihinde Karabulak, Smolyan'da doğdu.  Mustafa Karadayı evli ve iki çocuk babasıdır.

Bulgaristan'ın Sofya şehrinde Ulusal ve Uluslararası Ekonomi Üniversitesi'den (UNSS Sofya) mezun oldu.


Mayıs 1991'den bu yana Sofya'daki HÖH Akademik Derneğinin kurucusu ve HÖH üyesidir. HÖH gençlik kollarına 1998 yılından 2003'e kadar başkanlık etti. 2002 ile 2010 yılları arasında Özelleştirme Kontrol Ajansı yardımcı yöneticisi oldu.

Karadayı 2013 yılında Bulgaristan parlamentosuna seçildi.

24 Aralık 2015'ten beri Lütfi Mestan'ın ihraç edilmesinden sonra partinin üç eş başkanından biriydi.

Haklar ve Özgürlükler Hareketi Başkanı 24 Nisan 2016'da partinin IX Ulusal Konferansı tarafından oybirliği ile HÖH başkanlığına seçildi.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER